Gönye Proje Tasarım beşinci yaşını kutluyor

Şubat 2010 yılında kurulan Gönye Proje Tasarım beşinci yaşını kutluyor

Gönye Proje Tasarım beşinci yaşını kutluyor

Türkiye'nin önde gelen inşaat şirketlerinin büyük ölçekli projelerinde konut ve ofislerin iç mimari tasarım ve uygulamalarına imza atan Gönye Proje Tasarım, beşinci yaşını kutluyor.  Şubat 2010'da Mimar Yelin Evcen ve İç Mimar Gönül Ardal tarafından temelleri atılan Gönye, bu beş yılda gerek Avrupa gerek Türkiye'de birçok ödül alırken, çeşitli büyük projelere de iş ortağı olarak katkı sağladı.

Gönye Proje Tasarım projeleri
Türkiye'nin lokomotif sektörlerinden birinde faaliyet gösteren Gönye Tasarım, elliden fazla tamamlanmış veya halihazırda yürütülen birçok projede çözüm ortağı olarak katkıda bulundu. Gönye Proje Tasarım projeleri arasında, Rönesans GYO ve Kiler GYO ile yürütülen ortak projelerin yanı sıra, Tahincioğlu Gayrimenkul tarafından yapılan Nidapark Seyrantepe ile Nidapark Beşiktaş projeleri, TOKİ ve Emlak Konut ortaklığı ile hayata geçirilen Cihan İnşaat'ın Avrupark projesi, Torunlar GYO'nun bir projesi olan Torunkent Finanskent, Doğa Madencilik'in yürüttüğü Pruva 34, Sur Yapı'nın Corridor projesi, Makro İnşaat ve Ak Yapı ortaklığında hayata geçirilen Park Mavera bulunuyor.

Gönye Tasarım mimarları, imza attıkları sosyal tesis, örnek daire, lobi, kat koridoru gibi alanların proje çalışmalarıyla, söz konusu olan bu büyük konut projelerinin yaratmak istedikleri imaj ve yaşam konforunun oluşturulmasında belirleyici rol üstlendi.

Gönye Proje Tasarım ödülleri
Gönye Proje Tasarım, bu beş yılda yurtiçi ve yurtdışından aldığı birçok ödül sığdırdı. Gönye, yenilikçi projelerin davet edildiği European Property Awards'tan (Avrupa Emlak Ödülleri) "Highly Commended" ödülüyle döndü. 2013 yılında aynı yarışmanın örnek daire kategorisinde Türkiye ve Avrupa birinciliğini kazanan Gönye, bu yıl Makro İnşaat'ın Mavera projesi için tasarladığı örnek daireyle yarıştı ve yine ödülle döndü. Gönye, 2014'te ayrıca İtalya'dan da iki önemli ödülle döndü. Şirket, Ağustos 2014'te İtalya'da düzenlenen A' Design Award & Competition'da Karden İnşaat'a ait "Sembol İstanbul Satış Ofisi" ve Sur Yapı'nın Exen İstanbul projesi için tasarlanan "Loft Daire" çalışmasıyla iki ödül kazandı. Gönye, 2015'te aynı yarışmaya Sampa Otomotiv'in Samsun'daki merkez ofisi için hazırladığı tasarımla katılacak. Gönye, yurtiçinde de ödüllendirildi. Tahincioğlu Gayrimenkul tarafından yaptırılan Nidapark Beşiktaş projesi, Hürriyet'in düzenlediği Sign of the City ödüllerinde "Devam Eden En İyi Rezidans" ödülüne layık görüldü.