Gönye Tasarım'dan çevreci iç mekanlar

Bugüne kadar pek çok markalı projenin iç mekan tasarımlarına imza atan Gönye Proje Tasarım kurucuları Mimar Yelin Evcen ve İç Mimar Gönül Ardal, çevreci bir bakış açısını tasarımlarına entegre ederek kullanıcılara sürdürülebilir yaşam tarzları öneriyor

Gönye Tasarım'dan çevreci iç mekanlar

Bugüne kadar pek çok markalı projenin iç mekan tasarımlarına imza atan Gönye Proje Tasarım kurucuları Mimar Yelin Evcen ve İç Mimar Gönül Ardal, çevreci bir bakış açısını tasarımlarına entegre ederek kullanıcılara sürdürülebilir yaşam tarzları öneriyor.

İç mekanların çevresel kriterlerle ele alınmasının sürdürülebilir mimarlık için en önemli ve vazgeçilmez adımlardan biri olduğunu söyleyen Evcen ve Ardal, projelerinde üretimden nakliyeye, montaj aşamasından kullanıma kadar olan tüm süreci analiz ederek, insan sağlığına ve çevreye zarar vermeyecek malzemeler kullanıyorlar. 

Gönye Tasarım'dan çevreci iç mekanlar

Konfordan taviz vermeden çevreci olunabiliyor

Toplu konut, rezidans ve ofis projelerinde lüks yaşam tarzını vurgulayan yaklaşımları, çevreci bir bakış açısı ile yorumlanabileceğini söyleyen Mimar Yelin Evcen, “Lüksün yeni tanımı iyi tasarlanmış, teknolojiyi kullanarak konforu sağlarken çevreye de saygılı kalabilen, ihtiyaca cevap verebilen olmalı. Konfordan fazla taviz vermeden de çevreci olunabiliyor. Birçok Avrupa markası ve bilinçli yerli markalar, lüks olarak tanımlanan ürünleri bu kriterlerde tasarlıyor.'' dedi. 

Gönye Tasarım'dan çevreci iç mekanlar

Nidapark Seyrantepe, Nidapark Başakşehir, Daire Kartal projeleriyle Leed sertifikasına aday olan Gönye Proje Tasarım’a göre, sürdürülebilir iç mekanlar için kullanılacak malzemelerin seçiminde sürdürülebilirlik kriterlerine uygun ürünler veren markaların ürünlerinin tercih edilmesi önemli bir kolaylık. 

Gönye Tasarım'dan çevreci iç mekanlar

İç Mimar Gönül Ardal, sürdürülebilirlik ilkelerine uygun olarak yapılan mimari ve iç mimari projelerin yatırımcıdan çok içinde yaşayanlara ekonomik geridönüş sağladığını, bu nedenle de yatırımcıların bu konuda daha hassas davranmalarını sağlayabilmenin ancak kullanıcı talepleriyle mümkün olacağını söylüyor. 

Firma Bilgisi: Gönye Proje Tasarım