Gönye Tasarım'dan yaşam dolu iç mekanlar

Türkiye'nin en önemli projelerine iç mimari tasarımları ile imza atan Gönye Proje Tasarım ortakları Mimar Yelin Evcen ve İç Mimar Gönül Arsal markalı konut ve ofis projelerinde farklılık yaratıyor

Gönye Tasarım'dan yaşam dolu iç mekanlar

Türkiye'nin en önemli projelerine iç mimari tasarımları ile imza atan Gönye Proje Tasarım ortakları Mimar Yelin Evcen ve İç Mimar Gönül Arsal markalı konut ve ofis projelerinde farklılık yaratıyor. 

Bir projenin iç mekan tasarımına başlarken önce mekanı çok iyi değerlendirmek gerektiğini düşünen Gönye Proje Tasarım ortakları, doğru planlamanın yüzdelik dilimde en önemli paya sahip olduğunu, mekanın mimarisi ile ilgili karşılaşılan dezavantajların bile avantaja dönüştürülerek fark yaratılabileceğini söylüyor. 

Gönye Tasarım'dan yaşam dolu iç mekanlar

Markalı konut projelerinde örnek daire tasarımları da yapan Yelin Evcen ve Gönül Ardal, bu tip tasarımlarda sadece görünüme odaklanmak yerine bir senaryo ortaya koyarak, onun üzerinde ilerlemeyi tercih ediyorlar. Tasarımcılar, projenin genel konseptini ve hedef kitlesini belirledikten sonra, dairede yaşayacak kişiler için birer kimlik oluşturuyor. Bu da odalarda yaşayacak olanların her biri için ayrı bir hikaye yaratmak anlamına geliyor. 

Özellikle örnek daire projelerinde mekana yaşam katmak ve tasarımı farklılaştırmak amacıyla ev tekstilinden duvar resimlerine ve halılara kadar pek çok unsuru bizzat tasarlayan Gönye Proje Tasarım ortakları, örnek dairelerin hazırlı aşamasında en son yerleştirilen tekstil ürünlerinin, tasarım sürecinin başından beri konseptin en önemli parçası olarak ele alındığını söylüyor. 

Gönye Tasarım'dan yaşam dolu iç mekanlar

Mekanın atmosferi bize yön gösteriyor

Markalı konut ve ofis projelerinden kullandıkları duvar panolarını ve resimleri de tasarlayan Gönye Proje Tasarım ortakları, tasarımın önemli ve tamamlayıcı parçalarından biri olarak gördükleri tabloların iç mekanlar için hazırlık aşamasını şöyle anlatıyor; '' Öncelikle kullanmak istediğimiz renkleri belirliyoruz. Mekanda hangi rengi ne kadar öne çıkartmak istediğimizi seçiyoruz. Daha sonra resmin türünü belirliyoruz. Bu konuda da hedeflediğimiz mekanın atmosferi bize yön gösteriyor. Daha soft bir etkiyle sakin bir mekan için soyut resim çalışmaları hazırlıyoruz. Daha iddialı ve modern mekanlar için ise fotoğraf çalışmalarını tercih ediyoruz. Aldığımız bu ön kararlar üzerinden birlikte çalıştığımız profesyonel ressamlarla eskiz çalışmaları hazırlayıp birkaç aşamada aradığımız tabloyu ortaya çıkartıyoruz. Bu anlamda ressam Esra Yılmaz, projeye özel tablo konusunda çözüm ortağımız...”

Markalı konut ve ofis projelerinde samimi ve yaşanabilir iç mekanlar tasarlarken detaycı çalışmalarla farklılık yaratan Gönye Proje Tasarım ortakları, böylelikle kullanıcıların yaşam biçimlerini ve düzenlerini de belirlemiş oluyorlar

Firma Bilgisi: Gönye Proje Tasarım