Google Glass ile ev bulma uygulaması Türkiye’de

Sesli komutlar ve parmak hareketleriyle dokunmatik olarak gerçekleştirilen Google Glass ilk emlak uygulamasında size en uygun evi artık akıllı gözlükle bulmak mümkün

Google Glass ile ev bulma uygulaması Türkiye’de

19 Şubat 2014 / emlakwebtv
Emlak sektörüne geçtiğimiz yıl adım atan Metrekare.com sektörün ilk Google Glass uygulamasını geliştirdi. Tüm işlemlerin sesli komutlar, hareket algılayıcılar ve dokunmatik alandaki parmak hareketleriyle yönetildiği Google Glass için, tamamıyla içeride geliştirilen uygulamada kullanıcılar o an yakınlarında bulunan ve kriterlerine uygun olan satılık ve kiralık evlerden hemen haberdar olup harita üzerinde görüntüleyebiliyor, ilan detaylarını dinleyebiliyorlar.

Google Glass uygulaması ile “Doğru ev” için “doğru zamanda”
Eşzamanlı emlak arama olarak da anılan bu özellik, sektörde giyilebilir teknolojilerin önemini de artırıyor. Google Glass uygulaması “Doğru ev” için “doğru zamanda” harekete geçme fırsatı sunuyor.

İlan sahibine anında ulaşan akıllı gözlükler
Uygulamanın pratik ve kullanıcıyı rahatlatan çözümlerinden biri de “İlan Sahibini Ara” özelliği. Bir el hareketiyle ilan sahibine ulaşmanızı sağlayan uygulama oldukça pratik. Haftalar, aylar hatta seneler süren ev arayışlarını minimuma indirmeyi hedefleyen uygulama sade ara yüzü ile sadece aradığınız bilgiyi bulmanızı, reklamlardan arındırılmış ilanlarda rahatça dolaşabilmenizi sağlıyor.