Google Glass nedir?

Türkiye saati ile bugün saat 19:00'da satışa çıkması planlanan Google Glass fiyatı 1500 dolar olarak açıklanıyor

Google Glass nedir?

16 Nisan 2014 / Emlakwebtv
Google Glass kişisel gözlük asistanı olup, bir nevi üçüncü göz görevi yapıyor. Teknolojinin her geçen gün geliştiği dönemlerde Android işletim sistemi ile çalışan Google Glass, ses sistemi ile komutlarınıza uyum sağlıyor. Kesin olmamakla birlikte alüminyum-fiber karışımı oldukça esnek bir yapıya sahip olan Google Glass, 5 çeşit renk seçeneğiyle satışa sunuluyor. Glass'ın sağ yanında bulunan bölümde alıcılar(ses, görüntü) ve veri işleyiciler bulunmakta, bu yüzden çerçevenin sağ kısmı aşağıdaki fotoğraftaki gibi daha kalın durumda. Bölüm üzerinden yapılan parmak hareketleri ile işlem menüleri arasında geçiş yapılabiliyor.

720p HD kalitesinde video kaydı yapabiliyor GPS ile konum belirleyebiliyor ve yön tarifi yapıyor, WiFi veya Bluetooth 4.0 özelliği ile de iPhone veya Android akıllı telefonunuzla da bağlantı kurabilen Google Glass teknik özellikleri şöyle:

Android 4.0.4 işletim sistemi
16 GB'lık hafıza
1 GB RAM
1.2 GHz çift çekirdekli ARM Cortex-A9 veya OMAP 4430 işlemciler
5 MP 720p görüntü kalitesinde kamera
WiFi , GPS, Bluetooth

Türkiye saati ile bugün 19:00’da satışa çıkarılması beklenen Google Glass satış fiyatı olarak da 1.500 dolar belirleniyor. Türkiye’den Google Glass satın almak için ABD’den adres gösterilmesi isteniyor. Buna ek olarak Google Glass’ı satın almak isteyen tüketicilerin www.google.com.tr/glass/start adresinden ön kayıt yaptırması da gerekiyor.

Türkçe destek uygulaması yer almayan Google Glass uygulamasını Metrekare.com projelere entegre ediyor. Geçtiğimiz ay Metrekare.com basın bülteninde uygulaması tanıtılan Google Glass, o an yakınlarında bulunan ve kriterlerine uygun olan satılık ve kiralık evlerden hemen haberdar olup harita üzerinde görüntüleyebiliyor, ilan detaylarını dinleyebiliyorlar.