Gözler Riva ihalesinde

Galatasaray Kulübü ile Emlak Konut GYO arasında imzalanan protokol kapsamında Eko-Köy projesinin hayata geçirileceği Riva arazisi ihalesi yarın gerçekleştirilecek

Gözler Riva ihalesinde

Galatasaray ile Emlak Konut GYO arasında imzalanan protokol ile üzerinde eko-köy konseptli bir projenin hayata geçirileceği Riva arazisi ihalesinde son dönemece girildi. Galatasaray'ın Riva arazisi ihalesi yarın(8 Haziran'da) gerçekleştirilecek. İhalede belirlenecek arsa bedelinin yüzde 80'i Galatasaray'ın yüzde 20'si ise Emlak Konut'un olacak. Tahmini arsa bedeli ise 388.7 milyon TL olarak belirlendi. 

1 milyon 76 bin 20 metrekarelik arazi
Emlak Konut ile Galatasaray arasında 29 Haziran 2016 tarihinde ​imzalanan protokol ile birlikte satışı planlanan Riva arazisi toplam 1 milyon 76 bin 20 metrekare büyüklüğüne sahip. Emlak Konut GYO tarafından yapılan açıklamada Riva üzerinde bir konut projesinin hayata geçirileceği ve bu projenin de EKO-Köy konsepti taşıyacağı açıklanmıştı. Toplam konut alanının 869 bin 522 metrekareyi bulduğu projede ayrıca projeye özel 206 bin 497 metrekarelik de özel orman arazisi yer alacak.

Dev firmaların gözü bu ihalede
Yarın hasılat paylaşım modeli ile gerçekleştirilecek ihaleye 10'un üzerinde firmanın katılım mektubu aldığı ve bu şirketlerin önemli bir kısmının da ihaleye katılım sağlayacağı belirtiliyor. Makro İnşaat-Nef, Dap Yapı, Fuzul Yapı, Teknik Yapı, Gap İNşaat ve Ege Yapı gibi firmaların ihale için teklif vermese bekleniyor.