GREENİST’TE YAŞAM AKMAYA BAŞLADI

İstanbul Basın Ekspres Yolu üzerinde, 80 bin metrekare koruluk alan içerisinde yer alan Greenist Konutları’nda yaşam başladı. Projede satışlar hızla devam ediyor

GREENİST’TE YAŞAM AKMAYA BAŞLADI

Saray Grup tarafından Basın Ekpres Yolu’nda inşa edilen Greenist projesi kapılarını açtı. Yaşamın başladığı projede konutların yüzde 70’i ise satıldı. Greenist Konutları toplamda 174 daireden meydana geliyor.

Her daireyi kendileri oturacakmış gibi düşünüp dizayn ettiklerini anlatan Saray Grup Yönetim Kurulu Üyesi Talin Saraylı Dikici, “Çocuklarımızın güvenliği her şeyin önüne geçer.  Ev benim için çok kalabalık olmayan bir alanda sadece oturanların geçişine açık, araç trafiğine kapalı kapısında güvenliğinin olacağı bir yer olmalı. Ben evde yokken çocuğum elektroniğe bağlı bir hayat yaşamamalı. Kapalı, açık yüzme havuzu ve oyun alanları servis bekleme alanı… Ebeveyn olarak bizler de evimizde birinci sınıf ürünlerin kullanıldığı geniş alanlar istiyoruz. Yeni ılıman İstanbul iklimi 6 ay dışarda oturmaya elverişli bunun için balkon ve teraslar muhakkak olmalı. Fitness, yoga, buhar banyosu, sauna dışarı çıkmadan ulaşılabilir olmalı. Evdeki dağınıklığı toparlayacak bir depo alanı olmalı. İşten eve geldiğimde park stresi yaşamamak için oda başına otopark olmalı.  Dünya hali belli olmaz hemen satabileceğim şehrin içinde prim yapan bir bölgede yatırım yapmalıyım. Evimin yakınında sağlık kuruluşları, alışverişi kolaylaştıracak alanlar ve okul olmalı. İşte biz Greenist’te bunların hepsini sağladık aslında” dedi.

Dört mevsim tatil vaadi  

Başından beri “Dört mevsim tatil vadediyoruz” ilkesiyle yola çıktıklarını sözlerine ekleyen Dikici,  “Greenist’i tasarlarken İstanbul’da en çok özlediğimiz şeyin doğa olduğundan hareketle günlük hayatın içinde yeşili ve huzuru yaşatacak çözümler düşündük. 80 dönüm koruluk içerisinde yer alan konutlarımızda sürdürülebilir flora yöntemiyle peyzaj mimari yaptık. En büyük ve önemli farkı da her daireye özel mutlaka bir açık alan sunarak yarattık. 174 dairenin 174’ünün de bir balkon/teras veya kat bahçesi var. Bu da, bu devrin kargaşasında inanın büyük fırsat. İstanbul’un göbeğinde bu kadar yeşilliğin içinde başka bir proje daha yok” diye konuştu.

Projede Saray ürünleri kullanıldı

Saray Alüminyum 1980’den bu yana inşaat sektörüne malzeme üretiyor ve birçok büyük projeye ürün veriyor. Sektörün fazla dışına çıkmadan kendi inşaatlarını yapmaya karar verdiklerini ve böylelikle Greenist’in doğduğunu hatırlatan Dikici, “Tabii ki öncelikli malzememiz Saray oldu. Greenist konutlarımızın dış cephesinde Saray Cotta ve Alüminyum kompozit panellerimizi kullandık.  Mimarların son dönemde özellikle tercih ettiği Saray Cotta uzun ömürlü, çevre dostu yüzde 100 alüminyum profilden oluşan bir sistemdir.  Greenist’in kir tutma riskine maruz kalabilecek noktalarında Türkiye’deki ilk üretiminin SARAY olarak bizim tarafımızdan gerçekleştirildiği Nano Kompozit Paneller kullandık” dedi.

 

Proje Bilgisi: Greenist