Greenist yatırımcısını korumaya aldı

Saray Grup Yönetim Kurulu Üyesi Talin Saraylı Dikici, ekonomide yaşanan dalgalanmaların emlak sektörüne etkisini konut alıcısına yansıtmamak için çalıştıklarını belirterek: "Arsa fiyatına ev satmaya devam ediyoruz" dedi.

Greenist yatırımcısını korumaya aldı

İstanbul Bahçelievler'de hayata geçirilen Greenist projesi, ekonomik ve siyasi belirsizliklerin konut satın almak isteyen yatırımcıya yansımaması yolunda çalışmalarını sürdürüyor. 174 dairelik projede, dairelerin "arsa fiyatına" satışı sürüyor.

Dalgalanmalardan etkilenmeyen proje
Saray Grup Yönetim kurulu üyesi Talin Saraylı Dikici, dövizde yaşanan artışın gayrimenkul sektörü üzerindeki etkisini projeye yansıtmadıklarını ve sektörün canlı olması gereken bu dönemdeki dalgalanmaların ekonomiyi olumsuz etkilediğini belirtti. Dikici, lokomotif sektörlerin başında gelen gayrimenkulün süreçten zararlı bir şekilde çıktığını vurgulayarak:

"Son günlerde dövizdeki ve buna bağlı olarak inşaat malzemelerindeki artış da fiyatları gözle görülür biçimde değiştirdi. Bölgede arsa satış fiyatları metrekare başına 7000 TL’ye yükseldi. Greenist olarak, yaşamın başladığı; açık/kapalı sosyal alanların yer aldığı butik projemize maliyetlerdeki bu artışları yansıtmadık ve arsa fiyatına ev satmaya devam ediyoruz" dedi. 

 

Greenist'te arsa fiyatına ev

 

Bölgede metrekare fiyatları uçtu
Atatürk Havalimanı ile E-5-TEM aralığında yer alan ve sahil yolunu birbirine bağlayan Basın Ekspres Yolu'nun arka arkaya yükselen ofis, otel ve AVM projeleriyle ciddi bir fiyat artışına sahne olduğunu söyleyen Dikici, yatırımcıyı dalgalanmaların önümüzdeki dönemde de süreceği konusunda uyardı. Satışlarda hareketlenme olduğunu ve fiyatların sabit kalmasının mümkün olmayacağını söyleyen Dikici, konut alımının ciddi oranda kâr getireceğini vurguladı. 

Konut yatırımı yapan kazanır
Kurdaki artışın maliyetlere yansımasından hemen önce yatırımcıyı konut almaya davet eden Dikici: "Konut sahibi olmak için çok doğru bir dönemdeyiz..." dedi. 

 

"Greenist yatırımcısını korumaya aldı" Başlıklı Haberin Galerisi

Greenist yatırımcısını korumaya aldı

Greenist yatırımcısını korumaya aldı

Greenist yatırımcısını korumaya aldı

Greenist yatırımcısını korumaya aldı

Firma Bilgisi: Saray Grup
Proje Bilgisi: Greenist