GROHE’den Paul Flowers jüriye seçildi

Alman Tasarım Konseyi yaklaşmakta olan “Alman Tasarım Ödülü” başvurularını değerlendirecek 30 tasarım uzmanını belirledi

GROHE’den Paul Flowers jüriye seçildi

05 Temmuz 2013 / emlakwebtv
Paul Flowers kendi tasarımlarının uzman jüri üyeleri tarafından incelenmesine alışık bir isim. 2005 yılında Avrupa'nın en büyük ve dünyanın önde gelen sıhhi tesisat donanımı üreticileri arasında olan GROHE’nin kendi bünyesindeki tasarım ekibinin başına geçmesinden bu yana, GROHE 150’nin üzerinde tasarım ödülü topladı. Grohe AG’nin Tasarımdan Sorumlu Başkan Yardımcısı Flowers, çeşitli vesileler ile uzmanlığını kendisini jüri heyetinde görmek isteyen uluslararası ödül organizatörlerinin hizmetine de sunuyor. En son görevinde ise, Alman Tasarım Ödülü’nün 30 kişilik jüri heyetinde yer alacak. 2014 yılında, Alman Tasarım Konseyi’nin verdiği ve son yıllardaki başarısının ardından önde gelen ödül programlarından biri olarak yerini pekiştiren üst düzey ödülün üçüncüsü düzenlenecek.

Günlük yaşamın tüm alanlarından heyecan verici katkılar
“Alman Tasarım Konseyi gibi tanınmış bir tasarım kuruluşu tarafından jüri üyeliğine seçilmiş olmak benim için büyük bir onur,” diyen Paul Flowers sözlerini şöyle sürdürdü: “Yarışmanın günlük yaşamın tüm alanlarından geniş bir tasarım yelpazesini kapsamasından ötürü bu heyecan verici bir proje. Özellikle de, bizlere yeni kuşak tasarımcıların benimsediği tasarım yaklaşımının güzel bir özetini sunacak olan “Yeni Gelen” ödül kategorisinde sunulan işleri görmek için sabırsızlanıyorum. Bu benim için kesinlikle önemli bir olay olacak.”

Alman Tasarım Ödülü jürisi, iş ve bilim dünyaları ile tasarım sektöründen gelen, farklı disiplinlerdeki tasarım uzmanlarından oluşuyor. En az ödül kapsamındaki kategoriler kadar büyük bir çeşitlilik arz eden jüri üyelerinin geçmişleri, mimari ve iç mimariden yaşam tarzı ve endüstriyel tasarıma kadar uzanıyor. Her ödül disiplini, kategori başına en fazla on adet “kazanan” seçecek olan bir dizi jüri üyesi tarafından değerlendirilecek. Her disiplinin “Altın Kazanan”ı ise, daha sonra jürinin tamamı tarafından belirlenecek.

Tasarım etkileşimi davet ediyor
Paul Flowers, GROHE Tasarım Stüdyosu’nun kullanıcı odaklı tasarım felsefesi ile son derece önemli olan “Kişiel Kullanıcı Deneyimi” kategorisinde sunulan işleri değerlendiren grupta yer alacak. Mekanik ve dijital ürünlerden ambalajlama ve web sitelerine kadar, GROHE markalı tüm ürünler net bir biçimde kullanıcı ihtiyaçlarına odaklanılarak tasarlanıyor. “Tasarımlarımızın insanları şaşırtarak onlara keyif vermesini ve onları kişiye özel bir deneyim yaşatmasını istiyoruz. Ürünlerimizi kullanmak her zaman eğlenceli olmalı. Yarışmaya katılan işlerde arayacağım özelliklerden biri de bu olacak.”