Grohe tasarrufla ''Suyu Yemeğe Dönüştürdü''

GROHE Türkiye, uluslararası “Suyu Yemeğe Dönüştür” projesi çerçevesinde Şişli Camii tuvaletlerindeki musluklarını Ecojoy tasarruf özellikli ürünlerle değiştirerek yüzde 18 su tasarrufu sağladı

Grohe tasarrufla ''Suyu Yemeğe Dönüştürdü''

Dünyanın en büyük sıhhı tesisat üreticilerinden biri olan Grohe, Türkiye’de Şişli Camii Şerifi Vakfı ile işbirliğine giderek yoğun su kullanılan kamuya açık alanlarda yapılacak su tasarrufunun, su kaynaklarını korunmasında sağlayacağı katkı konusunda farkındalık yaratmayı hedefleyen “Suyu Yemeğe Dönüştür” sosyal sorumluluk projesine imza attı.

Tüm sektöre örnek olmaktan gurur duyuyoruz

Düzenlenen basın toplantısında Grohe’nin sürdürülebilirlik ve su tasarrufu yaklaşımını özetleyen Grohe Doğu Akdeniz, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Başkanı Simon G. Shaya, “Global bir marka olarak, sürdürülebilir iş uygulamaları doğal kaynakların ekolojik ve ekonomik kullanımına ve çevrenin korunmasına yönelik taahhüdümüzün bir parçası. Grohe olarak, tüm sektöre örnek olmaktan ve günümüzün ekolojik, ekonomik ve sosyal sıkıntılarına proaktif bir yaklaşım getirerek tüm faaliyetlerimizin merkezine çevreye yönelik taahhütlerimizi yerleştirmekten gurur duyuyoruz. Suyun gitgide daha kıymetli bir kaynak olması nedeniyle bu kaynağın korunmasına katkıda bulunmak için global ölçekte birçok inisiyatifi hayata geçiriyoruz.” dedi. 

Suyu Yemeğe Dönüştür

Sürdürülebilirliğin Grohe’de kurumsal bir değer olduğunun altını çizen Doğu Akdeniz, Orta Doğu ve Afrika Halkla İlişkiler Direktörü ve SPA Başkanı Lina Varytimidou ise şöyle konuştu. “Sürekli olarak dünyanın dört bir yanındaki lokasyonlarımızda sürdürülebilirliğimizi iyileştirmeyi ve optimize etmeyi taahhüt ediyoruz. Türkiye’de, Şişli Camii’nin musluklarını tuvaletlerdeki su tüketimini yüzde18 azaltan Grohe Ecojoy ürünleri ile değiştirdik. Bunun sonucunda, yılda 270 metreküp su tasarrufu sağladık. Projenin ikinci aşamasında da, “Suyu Yemeğe Dönüştür” olarak adlandırdığımız programımız kapsamında, Şişli Camii’nde daha önce tasarruf edilen suyu yemeğe dönüştürerek Ramazan Ayı boyunca ihtiyaç sahiplerine bağışlamaya karar verdik. Ve bu kapsamda da 1000 adet gıda paketi ihtiyacı olan ailelere ulaştırıldı.”

 

Firma Bilgisi: Grohe