Gül İnşaat 11. Mahalle!

Gül İnşaat'ın İstanbul Beylikdüzü'nde hayata geçirdiği 11. Mahalle, adına uygun olarak tam bir mahalle büyüklüğünde tasarlanmasıyla dikkat çekiyor

Gül İnşaat 11. Mahalle!

Yüzde 72'lik kısmı peyzaj ve yeşil alana ayrılan 11. Mahalle, Gül İnşaat tarafından İstanbul Avrupa Yakası'nın Beylikdüzü bölgesinde hayata geçiriliyor. Projede daire, ofis ve ticari birimlere yer veriliyor.  

2018 yılının Ekim ayında tamamlanması ve teslimlerinin başlaması planlanan Gül İnşaat 11. Mahalle, 28 bin 918 metrekarelik arsa alanı üzerinde konumlanıyor. 1+1 tipinde dairelere yer verilmeyen projede 2+1'den 5+2'ye kadar farklı daire seçenekleri yer alıyor. 

180 milyon lira yatırım bedeliyle hayat bulan 11. Mahalle Beylikdüzü, yaklaşık 600 adet daire ile birlikte 9 adet ofis, market ve 28 adet dükkandan meydana geliyor. 

Beylikdüzü 11. Mahalle projesi ile ilgili açıklama yapan Gül İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Gül; 

“Ev sahibi olmak isteyen kişilerin birçoğu o güne kadar kenarda köşede tuttukları tüm birikimlerini alacakları eve yatırıyor. Bu kişiler eğer tamamen bitmemiş bir projeden ya da maketten ev alacaklarsa öncelikli olarak projeyi yapan inşaat şirketlerinin daha önce bitirdiği projeleri nasıl tamamladığına, zamanında teslim edip etmediğine bakmalılar ki sora mağdur olmasınlar. Ayrıca Proje planları incelenirken brüt ve net metrekarelere de çok dikkat edilmeli. 

11’inci Mahalle de dahil olmak üzere bizim tüm projelerimizde brüt ve net metrekareler arasındaki fark yüzde 30 ile 35 arasındadır. Bu rakamın bazen %35 leri geçtiğini görüyoruz, tüketicinin bu konuda bilinçli olması ve teslim zamanı geldiğinde mağdur olmaması için metrekareleri net olarak incelemesi gerekir. Yatırım amaçlı daire satın alacak kişiler ise bitmemiş bir projeyi satın alırken mutlaka dönüp ilgili inşaat şirketinin önceki projelerinin prim oranını, yeni başlayan projenin bölgeye nasıl bir değer kattığını incelemedirler. Biz tüm basın toplantılarımızda tüketicinin bilinçlenmesine yönelik açıklamalar yapıyoruz çünkü bilinçli tüketicinin her sektörde olduğu gibi inşaat sektöründe de her zaman çıtayı yükselteceğini düşünüyoruz “ dedi. 

Firma Bilgisi: Gül Inşaat
Proje Bilgisi: 11. Mahalle