Gülhane'de göçük: 2 ölü

Gülhane Parkı'nın Haliç'e bakan yüzünde yer alan çay bahçesinde yaşanan toprak kayması sonucu iki kişinin yaşamını yitirdiği açıklandı

Gülhane'de göçük: 2 ölü

İstanbul'un tarihi ve doğal güzellikleriyle ünlü Gülhane Parkı bugün acı bir olaya tanıklık etti. Tarihi parkın sahil kısmında işletme halindeki bir çay bahçesi, toprak kayması sonrasında çöktü. İlk belirlemelere göre iki kişi yaşamını yitirdi, yaralı olarak kurtarılan 5 kişi de yakın hastanelerde tedavi altına alındı. 

İki kişiden fazla kayıp olabilir mi?
Kurtarma çalışmalarının sürdüğü alanda bir inceleme yapan İstanbul Valisi Vasip Şahin de olay sonrasında iki kişinin yaşamını yitirdiğini doğruladı. İtfaiye ve AFAD ekipleri tarafından yürütülen çalışma sonrasında ölü ve yaralıların göçük altından çıkarıldığı bilgisini veren Şahin, daha yüksek bir kayıp olasılığının da mevcut olduğunu söyledi.

Göçüğün sebebi henüz belirlenmedi
Şahin, çalışmaların enkaz altında kalan daha fazla kişi olup olmadığının belirlenmesi amacıyla devam ettiğini de vurgulayarak:

"Bir kişi yaralı, onu kurtarıyorlar şu anda. Diğerlerine de bakılacak. Olay oradaki duvarın yıkılması suretiyle olmuş ama niye yıkılmış, nereden kaynaklanmış araştırılıyor. Burası 'setüstü' diye bilinen bir yer, çay bahçesinin bir bölümü. Arkadaşlar, detaylı incelemenin ardından yıkılma sebebini de ortaya çıkaracaklardır" ifadelerini kullandı.