Çetinsaya: Yasal düzenlemeler yabancı yatırımcının önünü açıyor

Artaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, Expo Turkey by Qatar Fuarı'nda yaptığı açıklamada yasal düzenlemelerin yabancı yatırımcının önünü açmaya devam edeceğini söyledi.

Artaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, Expo Turkey by Qatar Fuarı'nı değerlendirdi. Açıklamasında, özellikle mütekabiliyet yasası ve son dönemde arka arkaya gelen hukuki düzenlemelerin önemine dikkat çeken Çetinsaya:"Son olarak bir ay önce çıkan yasa ile de yabancılar Türkiye'de gayrimenkul aldıkları ve paralarını Türkiye'ye getirmeleri halinde vergi muafiyeti kazandılar. Bundan sonra da Türkiye'de gayrimenkul almak için gayret gösterecekler." ifadelerini kullandı.

Köfez ülkeleri Türkiye'yi tanıyor

Körfez ülkelerinin İstanbul'u ve Türkiye'yi çok iyi bilen yatırımcı profili içerdiğini ve her yönüyle anlaşılabilecek bir halk olduğunu da söyleyen Çetinkaya: "Bu nedenle Körfez vatandaşları daha uzağa gitmeden, onları Türkiye'de ağırlamak ve ev sahibi yapmak hepimizin görevidir..." şeklinde konuştu. 

Katarlı yatırımcı Türkiye'yi seviyor

Çetinsaya açıklamasında, Katar halkının Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı çok sevidiğini ve İstanbul'dan ev satın almak istediklerini de vurgulayarak: "Geçtiğimiz bir ay içinde Körfez müşterisine 8 adet daire satışı yaptık. Yavaş yavaş alışıyoruz, onlara tanıtmaya başladık. Yaklaşık bir yıldır farklı dillerde broşür ve döküman çalışması yürütüyoruz.." dedi. 

Firma Bilgisi: Artaş Inşaat