Güneş enerjili şarj istasyonları şimdi de Bayrampaşa’da

Filli Boya Yalıtım tarafından geliştirilen, güneş enerjisiyle çalışan cep telefonu şarj istasyonları İstanbul Bayrampaşa’da hizmete sunuluyor

Güneş enerjili şarj istasyonları şimdi de Bayrampaşa’da

21 Şubat 2014 / emlakwebtv
25 Şubat Salı günü Bayrampaşa Belediye Başkanı Atilla Aydıner ve Betek Boya Kamu İlişkileri ve Pazar Geliştirme Müdürü Seyhun Serdar Ayhan’ın katılımıyla açılışı yapılacak olan Şarj İstasyonu İstanbulluların hizmetine sunulacak.
Filli Boya Yalıtım - Capatect Isı Yalıtım Sistemleri, dışarıdan hiçbir elektrik bağlantısı olmayan, sadece güneş enerjisi ile çalışan cep telefonu şarj istasyonlarını hayata geçirdi.

Solar Şarj İstasyonları doğal afetlerde kurtarıcı görevi görecek
Cep telefonu ve USB ile şarj olan tüm elektronik aletleri güneş enerjisi ile ücretsiz şarj etmeye imkan sağlayan "Solar Şarj İstasyonları" ile Capatect, güneş enerjisini günlük hayatımıza ne kadar kolay adapte edilebileceğimize dikkat çekiyor.
Daha önce Ankara, İzmir ve Bursa gibi büyük şehirlerin işlek caddelerine konumlandırılan şarj istasyonları, aynı anda birden fazla telefonun ve USB bağlantılı elektrikli eşyaların şarj olmasını sağlıyor. İstasyonlar, güneşli zamanlarda üzerindeki bataryaya biriktirdiği elektrik enerjisi ile gece ve güneşsiz günlerde de hizmete devam edecek. Ayrıca, deprem gibi doğal afetlerdeki genel elektrik kesintilerinde de, hizmet vererek cep telefonlarının işlemesine imkan tanıyacak.

Gerçekleştirdiği bu uygulama ile doğal kaynakların sürdürülebilirliğini ve karbon salınımının azaltılmasını hedefleyen Capatect, kamuya açık alanlarda konumlandırılacak olan şarj istasyonları ile vizyonunu gerçekleştiriyor.