Güral yeni tasarımları fuarda görücüye çıktı

Güral Porselen, dünyanın en büyük tüketici fuarlarından biri olarak kabul edilen Ambiente’ de tasarımlarını ziyaretçilere sundu

Güral yeni tasarımları fuarda görücüye çıktı

12 Şubat 2014 / emlakwebtv
Avrupa'nın en önemli ve prestijli fuarı olan Frankfurt Ambiente fuarına 19 yıldır katıldıklarını hatırlatan Güral Porselen Yönetim Kurulu Üyesi Harika Güral, Avrupa Birliğini derinden etkileyen ekonomik krizin sonucu irili ufaklı pek çok Porselen fabrikası kapandı , biz ülkemizin jeopolitik konumundan da istifade ederek hem Avrupa da hemde Ortadoğu'da oluşan boşluğu Güral Markası ile doldurduk. Tek çatı altında üretim yapan Güral Porselen, Avrupa’nın en büyük üretim kapasitesine sahiptir. 2014 fuarında Moskova ve Okyanus serilerimizi değerli müşterilerimizin beğenisine sunduk. Por fire (direk ateşle temas edebilen ürünler) serisinin bu senede büyük ilgi gördüğünü belirtti.

Güral porselen 60 ülkeye ihracat yapıyor
Güral Şirketler Grubu Başkanı İsmet Güral ise, Avrupa’nın tamamına , ABD, Meksika ve 2014 yılı içerisinde Güney Amerika ve Afrika’yı hedef pazar olarak belirlediklerini yaklaşık Dünya’nın 60 ülkesine ihracat yaptıklarını kaydetti. Üretimlerinin yüzde 60’ının ihracata dönük olduğunu ifade eden Güral, Türkiye’deki fabrikalarda 2 binden fazla işçi çalıştırdıklarını vurguladı. Şirketin Avrupa’daki durumunu değerlendiren İsmet Güral, “Şuan için bu alanda Avrupa’nın en büyüğü Güral Porselen’dir.”dedi.