Gürallar Yapı, 2014 yılında yatırımlarına hız verecek

Kartal’da inşa ettiği Lapis Han projesinde sona yaklaşan Gürallar Yapı A.Ş., 2014’de merkezi lokasyonlarda ofis, konut ve otel projeleri hayata geçirmeyi planlıyor

Gürallar Yapı, 2014 yılında yatırımlarına hız verecek

14 Aralık 2013 / emlakwebtv
Geçtiğimiz gün mini bir basın yemeğinde emlak muhabirleriyle bir araya gelen Gürallar Yapı A.Ş. Genel Müdürü Evrim Karayel; “Dünyanın, Avrupa’nın ve Türkiye’nin en iyi ofis geliştiricisi" ödülünü kazanan ilk ve tek Türk firması Gürallar Yapı’nın Lapis Han projesindeki son durumu ve firmanın 2014 yatırımlarını açıkladı. 

Lapis Han, dünyanın en iyisi seçildi
Lapis Han projesi, uluslararası gayrimenkul sektörünün en önemli ve en prestijli ödülü olarak kabul edilen "International Property Avards"ın Londra’da yapılan final elemelerinde dünya klasmanında "Uluslararası En İyi Ofis Geliştirme" ödülünü kazandı. Daha önce Lapis Han projesi ile 2013-2014 yılında ‘Avrupa’nın ve Türkiye’nin en iyi ofis geliştiricisi’ seçilen Gürallar Yapı A.Ş., bu yeni ödül ile "Dünyanın, Avrupa’nın ve Türkiye’nin en iyi ofis geliştiricisi" ödülünü kazanan ilk ve tek Türk firması olma unvanını da eline geçirdi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Gürallar Yapı A.Ş. Genel Müdürü Evrim Karayel, “Bu ödül, Gürallar Yapı’dan önce Türk gayrimenkul sektörünün kazandığı bir ödüldür. Biz bu projeyi yaparken sektörün içindeki hemen hemen bütün danışman ve profesyonelleri bu işe dâhil ettik. Bu projenin yangınından rengine, rüzgârından depremine, ünite tiplerinden malzeme detaylarına kadar her konuda ayrı danışmanlık hizmeti aldık. Dolayısıyla bu proje Türk gayrimenkul sektörünün ortaya çıkardığı projedir” dedi.

Lapis Han’da son 11 ofisin satışı devam ediyor
Gürallar Yapı A.Ş. tarafından Kartal'da inşa edilen Lapis Han projesinde sona yaklaşılmak üzere... Şubat 2013’de inşaatına başlanan projenin, Aralık 2013 itibariyle 9 ay gibi kısa bir

sürede yüzde 95’i tamamlandı. Projede satışların da büyük bir kısmı tamamlandı. Lapis Han’da geçtiğimiz ay başlayan “Yüzde 10 peşinatla taksitleri teslimde öde” kampanyası yatırımcılar tarafından yoğun ilgi gördü. 11 ofisin kaldığı projede, kampanya tarihi de Aralık ayının sonuna kadar uzatıldı. 375 bin TL’den başlayan fiyatlarla son ofislerin satışı yapılan Lapis Han’da, açılış sonrası için kiralama talepleri de toplanmaya başladı.

Gürallar Yapı A.Ş. Genel Müdürü Evrim Karayel, yoğun ilgi gören ve sadece 11 ofisin kaldığı projedeki kampanyayla ilgili, “Mart ayında teslim edeceğimiz projemizde yüzde 10 peşinatla ofis satışı yapmaya devam ediyoruz. Son dönemde satışı yapılan ofislerin büyük bir kısmı, yılı iyi geçirmiş ve yüksek karlılığı yılsonunda görmüş olan yatırımcı firmalar tarafından alındı. Mevcut kampanyayla taksit ödemeleri teslimden sonra başlıyor. Böylelikle kira öder gibi ofis sahibi olunabiliyor. Kampanyamızı Aralık sonuna kadar uzattık” dedi.

Kartal’ın cazibe merkezi
6 bin 897 metrekare alan üzerinde 32 bin metrekare inşaat alanına sahip olan Lapis Han'da teslimler Mart 2014'de yapılacak. İnşaatına Şubat 2013'de başlanan Lapis Han; 160 ofis ve 26 mağazadan oluşuyor. Alanları 57 ila 2 bin metrekareden oluşan ve istenildiğinde birleştirilebilen ofislerden oluşan projede 3 bin metrekare sosyal donatı alanı bulunuyor. Kartal’da, E-5 aksının tam üzerinde, yüksek görünürlük ve prestije sahip Lapis Han, metro istasyonunun tam önünde yer almasının yanı sıra, İstanbul Anadolu Adliye Sarayı ve Kartal Eğitim Araştırma Hastanesi’ne 700 metre mesafesi ile de gerek avukatların, gerekse yatırımcıların odağında yer alıyor. Lapis Han’da kapalı yüzme havuzu, fitness center, sauna, masaj odaları ve vitamin bardan oluşan bir spor merkezi ile kreş ve etüt odaları, mağazalar, restaurant ve cafe gibi pek çok sosyalleşme alanı bulunuyor. Her 57 metrekarelik ofise 1 kapalı otoparkın bulunduğu projede, ayrıca ofis kullanıcıları için ücretsiz kullanabilecekleri toplantı odaları, kişiye özel arşiv odaları, seyahatlerini planlayabilecekleri “asistan” hizmeti ve ofislerini kiralayabilecekleri ikinci el yönetimi gibi hizmetlerin tamamı sağlanıyor. Kat bahçeleri, yaklaşık 1.100 metrekarelik iç avlu ve dikey bahçelerin de yer aldığı ofislerin içinde; wc, mutfak ve diğer tüm alanları da tamamlanmış şekilde teslim edilecek. En az 2 cephesi bulunan ofislerin tamamında doğal havayı alabilecekleri açılabilir camlar mevcut.

Karayel: “2014’de yatırımlarımızı büyütüyoruz”
Gürallar Yapı A.Ş. Genel Müdürü Evrim Karayel, satışlarında sona yaklaşılan Lapis Han’ın ardından daha merkezi lokasyonlarda ve ana akslarda proje geliştireceklerini söyledi. Ataşehir, Maslak, Levent gibi bölgelerde ofis / konut ve otel yatırımları yapmayı planladıklarını açıklayan Karayel, “2014 yılının ilk çeyreğinde yeni yatırımlarımıza başlamayı planlıyoruz. Bu anlamda ana uzmanlık konumuz olan ofis ve otel yatırımlarının yanı sıra konut ve lüks rezidans inşaatları da yapmayı planlıyoruz.

Lapis Han hakkında detaylı bilgi için: www.lapishan.com

Firma Bilgisi: Gürallar Yapı