Güvenliği ertelemeyin, evinizi koruma altına alın

Kış boyunca yazlık evlerinin güvenliğinden endişe duyan ev sahipleri, şimdi Pronet Güvenlik ile rahat bir nefes alıyor

Güvenliği ertelemeyin, evinizi koruma altına alın

12 Temmuz 2013 / emlakwebtv
Yazın gelmesiyle birlikte, yazlık ev sahipleri aylarca boş bırakmak zorunda kaldıkları evlerine doğru soru işaretleriyle dolu bir yolculuğa hazırlanıyorlar. Kış boyunca yazlık evlerinin güvenliğinden endişe duyan ev sahipleri, yazlık evlerine gittiklerinde yerinde önlem almak istiyor ve böylelikle Ege ve Akdeniz başta olmak üzere, ülkemizin tüm yazlık bölgelerinde elektronik güvenlik sistemi talebi haziran ayından itibaren artmaya başlıyor.

Yazlık evlerde pencere ve kapılar sürekli açık bırakıldığı için, evlerin içinde yaşayan olduğu zamanlarda bile hırsızlık olayları yaşanıyor ve tatsız bir tatil anısı olarak belleklerde yer ediyor. Yazın yaşanan hırsızlık olaylarında kıymetli ziynet, cep telefonu, bilgisayar gibi malzemeler çalınırken, kışın boş kalan evlerde ise yaşanan eve zarar verilmesinden evin içinde yaşanmaya başlamasına ya da değerli olmasa da işe yarayacak malzemenin çalınmasına kadar pek çok olay yaşanabiliyor. Böyle durumlarda ev sahipleri açısından en can sıkıcı şey, camı, kapısı kırılan ya da açık kalan evlerin tadilat ve temizliği oluyor.

5 Korumalı Güvenlik Paketi ile komple çözüm
Türkiye'nin lider güvenlik firması Pronet Güvenlik, ‘5 Korumalı Güvenlik Paketi’ ile başta hırsızlık olmak üzere, yangın, gaz kaçağı, acil sağlık ve panik durumlarına karşı merkezden izlenen çok yönlü bir güvenlik hizmeti sunuyor. Bu komple hizmetle herhangi bir tehlike anında alarm verilmesinin yanı sıra, hırsızlar içinde caydırıcı özelliğe sahip bir koruma sağlanıyor ve böylelikle yazlık ev sahipleri kışın rahat bir nefes alıyor.

Havaların ısınması ve tatil sezonunun başlaması ile birlikte Pronet Güvenlik tarafından sunulan çözümlere tüm yazlık bölgelerden yoğun bir talep görülüyor. Özellikle Bodrum, Marmaris, Antalya bölgelerinden gelen taleplerde önemli bir artış kaydediliyor. Bu bölgelerdeki evlerin konum itibariyle çok geniş bir araziye yayılmış olması güvenlik ihtiyacını da beraberinde getiriyor. Elektronik güvenlik sistemleri en başta caydırıcı bir etkiye sahip ve bu nedenle de hırsızları uzak tutuyor. Hırsızlık girişimi yaşansa bile, çalan siren ya hırsızları kaçırıyor ya da yalnızca birkaç dakika içinde gelen polis hırsızları hemen yakalıyor. Bu da Pronet Güvenlik Paketi’nin can ve mal güvenliğini koruma anlamındaki önemini ortaya koyuyor.

Pronet’in fark yaratan en önemli yönü 365 gün, 24 saat hizmet veren, Pronet Güvenlik Paketi dâhilinde Pronet Alarm ve Çağrı Merkezi’nin sunduğu alarm haberalma merkezi hizmeti. Bu hizmet kapsamında herhangi bir olumsuz durumda, mekandaki güvenlik sistemi, Pronet Alarm ve Çağrı Merkezi’ne sinyal gönderiyor. 24 saat hizmet veren alarm haberalma merkezi ise daha önce sistem sahibinden aldığı talimata göre, sistem sahibini, güvenlik güçlerini veya her ikisini birden arıyor ve kısa bir süre içerisinde olaya müdahale edilmesini sağlıyor.

Pahalı kamera sistemlerine alternatif
Ayrıca pahalı kamera sistemlerine kaliteli ve uygun fiyatlı bir alternatif olan Pronet Kameram sayesinde, kullanıcılar kış boyunca yazlık evlerini bilgisayarlarından ya da cep telefonlarından gözleyebiliyorlar. Kullanıcılar, mekandaki internet bağlantısı üzerinden çalışan Pronet Kameram’ın sunduğu görüntüleri, kendilerine özel kullanıcı adı ve şifreleri ile girdikleri internet sitesinden dilerlerse canlı dilerlerse sonradan izleyebiliyorlar.

Pronet Güvenlik Paketi dahilinde mekanlar, özel olarak tasarlanmış güvenlik sistemi donanımının yanı sıra, sınırsız ürün ve servis garantisi, online raporlama, danışmanlık ve eğitim imkanına sahip olunuyor. Gerek apartman dairesi ve site içi konutlar, gerekse müstakil yapılar, tüm konutlar güvenlik ve caydırıcılığı artırmak için Pronet’ten hizmet alıyorlar.