Güvenliğin nabzı SECURITEX EURASIA'da atacak

Bina ve iş güvenliği çalışmalarının da sergileneceği SECURITEX EURASIA Fuarı, 29 Ocak'ta kapılarını açacak

Güvenliğin nabzı SECURITEX EURASIA'da atacak

Bina ve iş güvenliği çalışmalarının da sergileneceği SECURITEX EURASIA Fuarı, 29 Ocak'ta kapılarını açacak. ATO Congresium'da kapılarını açacak olan fuarda güvenlik sektöründeki tüm firmalar aynı zamanda tüm kamu birimleri ile OSB'ler, fabrikalar, oteller, hastaneler, üniversiteler gibi hizmet alıcılarını aynı çatı altında toplayacak.

SECURITEX EURASIA fuarı Ankara'da
 Sahip olduğu hem kamu hem de özel sektör yatırımları, barındırdığı ulusal ve uluslar asası inşaat şirketleri ve projelerin yoğunluğu nedenleriyle Ankara, güvenlik sektörü için Anadolu'nun en büyük pazarı konumunda. Ayrıca son yıllardaki büyük sanayi hamlesi ile bir sanayi kenti kimliğine bürünen Ankara'da, sanayileşmeye paralel artan nüfus yoğunluğu beraberinde birçok inşaat projesini de getiriyor.

Ankara'nın güvenlik sektöründe ülkemizin en büyük pazarlarından olduğunu vurgulayan Securitex Eurasia Proje Koordinatörü Ercan Candemir ; "Anadolu'nun tam ortasında olmasından dolayı, her bölgeden profesyonel ziyaretçiyi kolaylıkla ağırlayacak konumda yer alan Ankara, başkent olması nedeni ile en büyük alıcı olan devlet kurumlarına ulaşma ve tanıtım yapabilmenin en kolay yolu. Hızla gelişen sanayileşme ve artan inşaat projeleriyle Ankara, Türkiye'nin gayrisafi millî hâsılasının %9'una sahip en büyük 2. kenti.

Bu sebeplerle de güvenlik sektöründeki bir fuara ev sahipliği yapacak en uygun şehirlerden biri durumundadır. SecuriTex Eurasia etkin tanıtım faaliyetleriyle Türkiye'nin birçok bölgesinden profesyonel ziyaretçileri ağırlayacak. Yine fuar kapsamında Türkiye'de alanında uzman OHSAS 18001 Denetçisi Merve Bozdemir, İş Güvenliği Uzmanı Ahmet Nesimioğlu, İş Hukuku Uzmanı Süleyman ilhan, SGK Uzmanı Hadi Eyce, A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Ali Özuludağ, Avukat Deniz Vural, Yangın Eğitmeni Veyis Şimşek özel oturumlar kapsamında seminerler verecek ve birebir tatbikatlar gerçekleştirilecek ve simülasyonlar düzenlenecek" dedi.