Güvercintepe'ye raylı sistem müjdesi

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Güvercintepe'ye raylı sistem müjdesi verdi.

Güvercintepe'ye raylı sistem müjdesi

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, ilçenin Türkiye'de hız kazanan modern şehirleşmenin simgesi haline geldiğini söyledi. 

Metro Güvercintepe'de

Güvercintepe ilçesine raylı sistem müjdesi veren Uysal: "Güvercintepe, Şahintepe, Altınşehir Mahallelerimiz geçmişte yaşadıkları mahrumiyetlerin ödülünü artık alacak. Kanal İstanbul buradan geçerse Güvercintepe deniz manzaralı olacak. Bölge değerlendiğinde vatandaşımıza sizi burada tutmazlar, diyorlar. Tapuları cebinde olan sizleri kimse buradan gönderemez.  Burada önce alt yapı sorunlarını hallettik. Okullarımızı yeniledik. Raylı sistem inşallah Güvercintepe’den geçecek. Vadi projemiz de burada yer alıyor. Bundan sonra İstanbul’un en iyi ilçesi neresi dendiğinde ilk akla gelecek yer Başakşehir olacak”  dedi. 

Güvercintepe İstanbul'un merkezi haline gelecek

Seçim gezileri kapsamında Başakşehir'de bir konuşma yapan Başbakan Davutoğlu da, ilçede tapu ve ulaşım sorunlarının çözüldüğünü belirterek: "Mahmutbey, Kabataş, Gayrettepe hattını da bu hatla bağlıyoruz. Metro İstanbul’un en uçtaki köşesine kadar uzanacak. Hangi ilçede ne varsa Başakşehir’de de o olacak. Güvercintepe İstanbul’un merkezi oluyor. Göreve geldiğimiz günden bu güne 737 hastane yaptık. Başakşehir’e, İkitelli’ye 2682 yataklı dev bir şehir hastanesi yapıyoruz”  ifadelerini kullandı