GYODER, Dubai’de Türkiye’yi tanıtacak

GYODER, sektörü uluslararası alanda tanıtmak üzere Dubai’de gerçekleştirilecek Cityscape Global 2012’de aktif bir şekilde rol alacak

GYODER, Dubai’de Türkiye’yi tanıtacak

11 Eylül 2012 / emlakwebtv
2-4 Ekim 2012 tarihleri arasında Dubai’de gerçekleştirilecek Cityscape Global 2012, çok sayıda ülkeden gayrimenkul temsilcileri ile yatırımcıları buluşturan, dünya pazarının en önemli fuarları arasında yer alıyor. Mütekabiliyet, kentsel dönüşüm gibi çok önemli ve olumlu gelişmelerin yaşandığı Türkiye gayrimenkul sektörünün uluslararası pazarlarda tanıtım misyonunu da üstlenen “Türkiye’nin gayrimenkul platformu” GYODER (Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği), Cityscape Global 2012’de aktif rol üstlenecek.
Dubai World Trade Center’da gerçekleştirilecek olan ve Türkiye’nin ‘Onur Ülkesi’ seçildiği Cityscape Global 2012’de; GYODER tarafından 3 Ekim günü düzenlenecek iki ayrı panel ile Türkiye gayrimenkul sektörü uluslararası arenada tanıtılacak.  GYODER, alanında dünyanın en büyük ve en önemli etkinliklerinden biri olarak kabul edilen bu fuarda gerçekleştireceği çalışmalarla, Türk geliştiricilerini, uluslararası yatırımcılar ve yabancı basın mensupları ile bir araya getirecek. Ayrıca Türkiye gayrimenkul sektörünü tanıtmak amacıyla hazırlanacak “Türkiye Özel Eki”, fuar sırasında Cityscape Magazine ile birlikte tüm ziyaretçilere dağıtılacak.

İki panel ile Türkiye tanıtılacak
Açılış konuşmasını Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın yapması planlanan GYODER panellerinin ilki, “Türkiye’nin 10 Yıllık Geleceğindeki Cazip Yatırım Fırsatları Nelerdir?” başlığı altında gerçekleştirilecek. Oturum Başkanlığını GYODER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Özlem Gökçe’nin üstleneceği panelde, Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Derneği Başkan Yardımcısı - Jones Lang Laselle Türkiye Başkanı Avi Alkaş, Amplio Real Estate Investments CEO & Başkanı Alaeddin Babaoğlu ve Tabanlıoğlu Mimarlık’tan Mimar Melkan Gürsel Tabanlıoğlu konuşmacı olarak yer alacaklar.
 “Türkiye’deki Atıl Alan ve Uygun Alan Projelerine Başarılı Şekilde Yön Vermek” başlık ikinci GYODER panelinde ise oturum Başkanlığını GYODER Yönetim Kurulu Üyesi Dr. M. Emre Çamlıbel’in yapacak. ENSPD Investment Project Delelopment Yönetici Ortağı Mehmet Ali Ergin, Atlas Project Başkanı Tavit Köletavitoğlu, Ağaoğlu Şirketler Grubu Genel Müdürü Hasan Rahvalı ve Urban Green Hotel Kurucusu Sidney Rasekh konuşmacı olarak yer alacaklar.

Rekor katılımla büyük etki yaratacak
2011 yılında 78 katılımcı ülkeden, 151 firma ile 20 bin sektör profesyoneli ve yatırımcıyı bir araya getirerek büyük başarı yakalayan Cityscape Global’in, bu yıl katılımın yüzde 25 artmasıyla uluslararası pazarda yine çok önemli bir etki yaratması bekleniyor. Cityscape Global 2012’nin, ayrıca büyük ölçekli proje tanıtımları ile de büyük ilgi çekeceği öngörülüyor.

18 ülkeden 85’in üzerinde katılımcı
Fuarda Türkiye’nin yanı sıra; Kanada,  Şili,  Çek Cumhuriyeti,  Mısır,  Hindistan,  Irak,  Kuveyt,  Libya,  Polonya,  Katar,  Rusya,  Suudi Arabistan,  Singapur,  İsviçre,  Türkiye,  Birleşik Arap Emirlikleri,  Büyük Britanya ve Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere toplam 18 katılımcı ülkeden 85’in üzerinde proje geliştirici stantlarıyla yer alacak.  Cityscape Global’deki rekor sayıdaki pavilyonlar arasında bu yıl, başta Türkiye olmak üzere Rusya, Katar, Mısır, ABD, Hindistan ve Irak stantlarının ilgi odağı olması bekleniyor.

En çok ilgiyi Türkiye çekecek
Yeni yasal düzenlemeler ile öne çıkan Türkiye’nin ‘Onur Ülkesi’ olduğu fuarda, kilit geliştiricilerin büyük ölçekli proje tanıtımları ile de büyük ilgi çekmesi bekleniyor. Türkiye gayrimenkul sektörü için bu çok önemli tanıtım fırsatı sunan Cityscape Global 2012’ye, ‘Türkiye’nin gayrimenkul platformu’ GYODER’in yanı sıra Ağaoğlu, Deska Global, Ensar Mimarlık, Tabanlıoğlu Mimarlık, Tahincioğlu, The Turkish Property Centre, Viatrans katılacaklar.