GYODER, sektörün tamamını kucaklıyor

Türkiye gayrimenkul sektörünün gelişimine öncülük etmek, tanıtımını desteklemek ve ülke ekonomisine katma değer sağlamak için GYODER, ismini ve faaliyet kapsamını genişletti

GYODER, sektörün tamamını kucaklıyor

12 Ağustos 2013 / emlakwebtv
Türkiye’deki mevcut ve kurulmakta olan gayrimenkul yatırım ortaklıklarının temsilcileri tarafından 1999 yılında kurulan Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği, Genel Kurul’da alınan karar ile tüzük değişikliğine giderek ismini ve faaliyet kapsamını genişletti. “Türkiye’nin Gayrimenkul Platformu” olarak sektörün tüm alt açılımlarını aynı çatı altında toplayan GYODER, yeni adı “Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği” ile sektörünün tamamını kucaklayan yapısını adına da taşımış oldu.

Torun: “gayrimenkulü kapsayan tüm konularda öncülük eden rolümüzü daha da geliştirerek ülke ekonomimize katkı sağlamayı arttırarak sürdüreceğiz”
Konu ile ilgili bilgi veren GYODER Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun, “GYODER, kurulduğu tarihten itibaren başta GYO’lar olmak üzere gayrimenkul sektörünün tamamını yurtiçinde ve yurtdışında temsil ederek, sektörün gelişimine ve değişimine öncülük eden, katkı sağlayan bir kuruluş olmuştur. Ayrıca sektörü ilgilendiren her türlü konuda gerek kamu gerekse sektör temsilcileri tarafından sürekli fikrine danışılan önemli bir referans noktası olmayı da başarmıştır. Buradan hareketle derneğimizin adının da faaliyet alanıyla paralel olması gerektiğini düşündük. Ocak ayında da yönetime gelmemizle birlikte bu konuyu yeni yönetim kurulu olarak gündemimize aldık ve gayrimenkul sektörüne olan katkımızı daha fazla nasıl çeşitlendirebileceğimiz üzerine çalıştık. Bu doğrultuda derneğimizin ismini genişletip, adının açılımına “Gayrimenkul”ü de ekleyerek sektöre olan katkımıza aslında bir yerde resmiyet kazandırmış olduk. Bundan sonra gayrimenkulü kapsayan tüm konularda öncülük eden rolümüzü daha da geliştirerek ülke ekonomimize katkı sağlamayı arttırarak sürdüreceğiz” dedi.

Torun: “Amacımız sektörün tüm temsilcileri için referans noktası olmayı sürdürmek ve sektörü en iyi şekilde temsil etmektir”
Bu yeni yapılanma ile birlikte üye sayılarını artırmaya yönelik çalışmalara da hız vereceklerini belirten Torun, “GYODER’in, gayrimenkulün ana ve yan sektörlerini kapsayan geliştiriciden yatırımcıya, hukuktan sigortaya, perakendeden danışmanlığa, mimarlıktan değerlemeye kadar farklı alanları temsil eden 300’e yakın üyesi bulunuyor. Önümüzdeki dönemde farklı faaliyet alanları ile birlikte üye sayımızı ve profilimizi genişletmeyi hedefliyoruz. Amacımız sektörün tüm temsilcileri için referans noktası olmayı sürdürmek ve sektörü en iyi şekilde temsil etmektir” dedi.

İsim değişikliğini logosuna da taşıyan GYODER küçük bir revizyona giderek, yeni logosunda mevcut GYODER logosundaki “G” harfine vurgu yapıyor.