GYODER yabancı yatırımcılara odaklanacak

GYODER 13. Olağan Genel Kurulu, bir çok değişikliğe imza attı. Yeni başkan Aziz Torun’un hedefi , yabancı yatırımcılar olacak

GYODER yabancı yatırımcılara odaklanacak

29 Ocak 2013 / emlakwebtv
Genel Kurul sonrasında gerçekleştirilen ilk yönetim toplantısında Aziz Torun’un Başkanlık koltuğuna oturduğu Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER)’nde Kamu İlişkilerinden Sorumlu Başkan Yardımcılığı’na Ahmet Akbalık, Uluslararası İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcılığı’na Özlem Gökçe seçildi. Eğitimlerden Sorumlu Başkan Yardımcılığı’na Işık Gökkaya getirilirken, Doç Dr. Feyzullah Yetgin de Mali İşlerden ve Üyeliklerden Sorumlu Başkan Yardımcılığı ile Sayman görevlerini üstlendi.

Sektör duayenleri de GYODER’de
Yani oluşturulan ve Hakan Kodal’ın Başkanlık yapacağı Yüksek İstişare Kurulu, dernek üyesi olma şartı aramaksızın Yönetim Kurulu’nun amaç ve faaliyetlerine işlerlik kazandırabilecek bilgi ve deneyime sahip, konusunda uzman profesyonellerden, sektör duayenlerinden, şirket sahiplerinden, kamu üst düzey yetkililerinden ve dernek başkanlarından seçildi.

Aziz Torun: “GYODER Türkiye’nin gayrimenkul platformu”
Toplantıda GYODER’in yeni yönetim ve dernek yapısına değinen GYODER Başkanı Aziz Torun, “GYODER kurulduğu günden beri yürüttüğü başarılı ve kapsamlı faaliyetleriyle sadece adında yer alan GYO’lara değil, gayrimenkul sektörünün tamamına, kamuya, tüketiciye, yatırımcıya ve tüm ülkeye önemli katkılarda bulunan ‘Türkiye’nin Gayrimenkul Platformu’ haline gelmiştir” dedi.  GYODER Başkanı Torun sözlerine, “Bugüne kadar başarı ile sürdürülen zirve, fuar, konferans, seminer, panel, eğitim, endeks, rapor gibi çalışmaların daha da çeşitlendirilerek GYODER, gayrimenkulde yatırım ortamının ve mevzuatın iyileştirilmesi yönünde çaba sarf edecek ve yabancı yatırımcıya odaklanacaktır” cümleleriyle devam etti.