GYODER'in iki dev kampanyasından 5.9 milyar ciro elde edildi

GYODER, 2016 yılında geliştirdiği "Gayrimenkulde Güç Birliği Daha Güçlü Türkiye" ve 2017 yılında geliştirdiği "İkinci Güç Birliği" kampanyalarından 5.9 milyar TL'lik değere ulaştı

GYODER'in iki dev kampanyasından 5.9 milyar ciro elde edildi

Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği, 2016 ve 2017 yılı içinde geliştirdiği iki dev kampanya 5.9 milyar TL'lik değere ulaştı. GYODER Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Feyzullah Yetgin, 15 Temmuz'un yıl dönümü vesilesiyle yaptığı açıklamada, darbe girişimi sonrasında geliştirilen kampanyaların ülke ekonomisi için önemine işaret etti.

İki kampanya, 5.9 milyar TL'lik değer
15 Temmuz darbe girişimini takip eden süreçte geliştirilen "Güç Birliği" kampanyalarının konut sektörü ve ekonomi üzerinde hatırı sayılır bir rol oynadığını ve satış grafiklerinin yükselmesini sağladığını söyleyen Yetgin, ilk kampanya kapsamında 2.6 milyar TL ciro elde edildiğini söyledi. Yetgin, kampanya ile satışı gerçekleştirilen konut adedinin 3 bine dayandığını belirterek, ticari birim satışında ise 400 adet düzeyine ulaşıldığını vurguladı. 

20 yıl vade ve düşük faizli konut kampanyası
Türkiye Ekonomisi açısından, yüzde 5 oranındaki büyüme ile önemli bir başarının kaydedildiği yılın ilk yarısı verilerinin önemine de işaret eden Yetgin, ülkenin büyümesi ve istihdamına gayrimenkul sektörünün desteğinin de devam ettiğine dikkat çekti. Yetgin, bu dönemde geliştirilen ve "İkinci Güç Birliği" kampanyası olarak adlandırılan "20 yıl vade ve düşük faizli konut kredisi" kampanyasına GYODER üyesi 41 firmanın 109 projesiyle katılım gösterdiğini de hatırlatarak: "Toplam 3 bin 400 konut ve 185 ofis satıldı, yaklaşık 3.3 milyar TL’lik ciro elde edildi." şeklinde konuştu.

Ülke ve sektör tarihine geçecek başarı
GYODER Başkanı Yetgin, ulaşılan sonucun gösterilen birlikteliğin ürünü olduğunu ve rekor sonuçların ise ülke ve sektör tarihine geçecek nitelik taşıdığını açıklayarak: "Yaşanan tüm zorluklara rağmen bu performansın yakalanması, aslında ülkemize ve gayrimenkul sektörüne duyulan güvenin bir yansımasıdır.." ifadelerini kullandı. 

Türkiye Millet Meclisi'nin tahrip edilen kısımları inşa edildi
15 Temmuz darbe girişimi sonrasında GYODER'in Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 15 Temmuz saldırıları sırasında ağır hasar alan kısımlarının onarımının tamamlandığını açıklayan GYODER  Yüksek İstişare Kurulu Başkanı ve Milletin Meclisini Millet Yapar Konsorsiyumu Eş Başkanı Avni Çelik de meclisin yenilenmesi gibi onurlu görevin, Türkiye ekonomisinin lokomotifi olan inşaat sektörü tarafından üstlenilmesinin önemine dikkat çekti. Çelik, yürütülen projenin demokrasinin sağlamlığı, birlik ve bütünlü açısından büyük önem taşıdığını da hatırlatarak: "GYODER üyesi 32 firma ile oluşturduğumuz Milletin Meclisini Millet Yapar Konsorsiyumu olarak, Meclis’in hasar gören bölümlerinde gerçekleştirmeyi hedeflediğimiz tadilatları tamamlayarak teslim ettik." dedi.