Hacıhüsrev'in dev projesinde sona geliniyor

İstanbul Valiliği, iş adamı Adnan Polat tarafından Hacıhüsrev Mahallesi'nde 82 bin 459 metrekarelik alan üzerinde hayata geçirilecek dev proje için 'ÇED gerekli değildir' raporu verdi

Hacıhüsrev'in dev projesinde sona geliniyor

İş adamı Adnan Polat tarafından projelendirilen Hacıhüsrev Mahallesi'nde 82 bin 459 metrekareli alan üzerinde 902 adet rezidans konut ve 400 odalı oteli kapsayan 660 milyon liralık dev yatırımda sona yaklaşılıyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İstanbul İl Müdürlüğü tarafından yapılan ve toplam 53 parsel üzerinde 82 bin 459 metrekarelik alanda hayata geçirilecek projenin önü, İstanbul Valiliğinden gelen 'ÇED gerekli değildir.' raporuyla açıldı.

4 Kasım 2012 tarihinde riskli alan ilan edilen ve imar planlama yetkisi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na geçen arazi üzerinde, 19 Mart 2013'de plan değişikliği yapılmıştı. Sabah Gazetesi'nden Erhan Öztürk'ün haberine göre, yeni planda arazinin kuzeybatısında sağlık tesisi alanı ve kuzeydoğusunda park alanı planlanmıştı. 

Roman vatandaşların yoğun olarak yaşadığı bölgede yükselecek proje, tek kalemde yapılan en büyük yatırım niteliği taşıyor.