Hakim Konakları’ndan 2 yeni kampanya

Okkalar İnşaat, Konya’da hayata geçirdiği Hakim Konakları projesinde 2 yeni kampanya başlattı. Proje Haziran 2013’te teslim edilecek

25 Haziran 2012

Okkalar İnşaatın Konya Selçuklu’da inşa ettiği Hakim Konakları projesinin satışlarının yüzde 50’si tamamlandı. Kalan daireler için kampanya başlatılan projede,  peşinatı teslimde ödeyerek sadece yüzde 1 ödemeyle ev sahibi olmak mümkün. Ayrıca kısa süreli ve faizsiz ödeme yapmak isteyenler için Okkalar İnşaat bünyesinde 24 aya kadar sıfır faizle taksitlendirme yapılıyor.378 konuttan oluşan projede 64 adet 172 metrekare büyüklüğünde 3+1 daire, 314 adet 200 metrekare büyüklüğünde 4+1 daire bulunuyor.
Tüm dairelerin, akıllı daire olarak planlandığı proje Haziran 2013’te sahiplerine teslim edilecek.
Türkiye’nin en akıllı evlerini inşa ettiklerini söyleyen Okkalar İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Okka,  “Hakim Konakları’nda kullanılan teknoloji, standart akıllı ev teknolojisinden çok farklı. Size yüzlerce senaryo oluşturabilme imkanı veriyor. Bir tek çamaşır yıkamıyor ama orda da makineyi sisteme bağlar, 8'de çalışmaya başlasın diye kodlarsanız onu da yapar” dedi. Güvenlikle bağlantı, komşularla görüşebilme, evini sürekli kontrol edebilme, iPhone ve iPad ile ulaşabilmenin artık markalı modern konutların standart kriterleri haline geldiğini belirten Mahmut Okka, projenin akıllı bina altyapısı ile ilgili şunları söyledi:
“Hakim Konakları’nda istediğiniz kadar çok senaryo yapabiliyor ve bunları uygulayabiliyorsunuz. Örneğin akşam 8'de ışıklar yansın, 12'de kapansın. Işıklar yanınca odanın sıcaklığı 23 derece olsun. Sabah 8 olunca da sıcaklık 18 dereceye düşsün diyebilirsiniz. Ya da kapıya parmak izi okuyucusu koyuyorsunuz; kapıyı parmak iziyle çocuğunuz açıp içeri girdiğinde ışıklar gece saat 11.00'de sönsün, TV’lerde sadece belirlediğiniz kanallar, belirlediğiniz saatlerle sınırlı olmak üzere açılabilsin, mutfaktaki doğalgaz kapalı olsun, internette izin verdiğiniz haricindeki yerlere giremesin diyebiliyorsunuz. Siz neye müsaade ederseniz çocuk onu kullanabiliyor. Kendi alanında dünya lideri olan bir şirketle işbirliğiyle öyle bir teknolojik altyapı kurduk ki, neredeyse sınırı yok, istediğinizi yapıyorsunuz.
Başka bir örnek vermek gerekirse; iklim sensörü sayesinde hava durumuna göre evinize otomatik komutlar verebileceksiniz. Yani, ‘yağmur yağdığında ya da yoğun güneş ışığı vurduğunda panjurların kapanmasını, hava normale döndüğünde tekrar açılmasını’ kodlayabileceksiniz. Tüm aydınlatmaları bireysel olarak ve dokunmatik panelden ayrı ayrı ya da birlikte kontrol edilebileceksiniz. Dairenizden çıkarken tek tuşa bastığınızda elektrik ve aydınlatmalarınızı kapatabileceksiniz. Görüntülü diyafon sistemi sayesinde güvenlik noktalarıyla bağlantı kurabileceksiniz. Ayrıca, daire içi ve site içi güvenlik sistemi ile kendinizi her an güvende hissedeceksiniz. Dijital termostat ile evin ısısını ayarlayabileceksiniz. Dokunmatik ekran ile site içi iletişim sağlayabileceksiniz. Örneğin, dijital panelden kuru temizlemecinize not bırakıp kıyafetlerinizi aldırabilecek ya da anlaşmalı mağazalardan/marketlerden siparişler verebileceksiniz. Kendisine özel OGS sistemi sayesinde kumanda, kart ya da bekleme olmadan otoparka girebileceksiniz. Üstelik KNX altyapısı sayesinde tüm bu sistemlere birçok ek yaparak geliştirebilmeniz mümkün.”

Proje Bilgisi: Hakim Konakları