Haliç’e 20 yıl garantili proje

Keten İnşaat, Silahtarağa’da hayata geçireceği Keten Haliç Projesi için, alt yapı sistemlerine 20 yıl garanti verecek

Haliç’e 20 yıl garantili proje

22 Ekim 2012 / emlakwebtv
Eyüp’ün Silahtarağa bölgesinde yer alan “ Keten Haliç Projesi” görünüm itibari ile günümüz teknolojisine uygun ve çağdaş mimari özelliklerini yansıtacak şekilde inşa edilecek. En son deprem yönetmeliğine uygun olarak tasarlanan proje toplam inşaat alanı 14 bin 600 metre kare olan 2 binadan oluşacak.

İki Blokta 57 adet daire
Zemin katında bir adet mağazanın yer alacağı A Blok ilk 4 katta 16 adet 2+1, 16 adet 3+1 normal daireden oluşacak. En üst katta dublex daire seçenekleri bulunan binada 2 adet 4+1, 7 adet de 3+1 dublex daire yer alacak. Toplam 32 adet normal daire ve 9 adet dublex dairenin yer alacağı Keten Haliç Projesi’nde dairelerin büyüklüğü ise 109-282 metrekare aralığında olacak.

Girişte mağazanın yer aldığı B Blok’ta ise ilk 4 katta 4 adet 2+1, 8 adet 3+1 normal daire, 5 katta 3 adet 3+1, 1 adet 2+1 dublex daire yer alacak. Dairelerin büyüklüğü 104 ile 189 metrekare aralığında olacak.

Proje aşamasında yoğun talep
Ekim ayında hayata geçecek proje metre kare fiyatı 4 bin dolardan satışa sunulacak. Proje aşamasında yoğun taleple karşılaşan “Keten Haliç Projesi” 2 yılda sahiplerine teslim edilecek. “Keten Haliç Projesi”ni değerlendiren Keten İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Keten, yoğun talepten dolayı inşaat aşamasında satışa başlayacaklarını belitti. Selahattin Keten;” ‘Keten Haliç Projesi’ genel görünüm itibari ile günümüz teknolojisine uygun ve çağdaş mimarinin en güzel örneklerinden birini yansıtacak şekilde tasarlanacaktır. Bu doğrultuda birinci sınıf malzemeler hem iç hem de dış cephede kullanılacaktır. Ayrıca dış cephede fibrobeton cephe sistemleri teknolojisi uygulanacaktır.” dedi. Dairelerin kat planları ile maksimum kullanım alanı oluşturduklarını belirten Selahattin Keten her detayın günümüz ihtiyaçları düşünülerek tasarlandığının altını çizdi. Keten,”teknolojisi yüksek, konforlu ve depreme dayanıklı bir projeye daha imza atacağız. Ayrıca sürekli gelişme ivmesi gösteren bölgede fiyatların günden güne arttığını gözlemlemekteyiz. Bu da bu bölgenin iyi bir yatırım aracı olacağının göstergesi” dedi.    

Kişiye özel mimari tasarım, binalarda 20 yıl garanti
Keten İnşaat yıllardır uyguladığı kişiye özel ücretsiz mimari danışmanlık hizmetini “Keten Haliç Projesi”nde de devam ettirecek. Profesyonel bir ekip çalışması sonucu oluşacak “Keten Haliç Projesi”nde tasarımların her aşamasında müşteri ile beraber yol alınacağının altını çizen Selahattin Keten,” Onlar isteklerini anlatacak biz de gerçekleştireceğiz. Konutların cephesi ile beraber mutfak ve banyoların seramik, parke, boya rengi hatta kapı kollarına kadar olan detayları müşterilerin seçimleri ve beğenileri doğrultusunda gerçekleşecek.” dedi. Keten ayrıca “Keten Haliç Projesi”nde binanın altyapısı ile ilgili oluşabilecek herhangi bir sorun karşısında da 20 yıl garanti verdiklerini ifade etti.