Haliç-Kemerburgaz-Karadeniz Sahili dekovil hattı ihalesi 17 Kasım’da

Haliç-Kemerburgaz-Karadeniz Sahili dekovil hattı projesinin ihalesi 17 Kasım 2014’te yapılacak.

Haliç-Kemerburgaz-Karadeniz Sahili dekovil hattı ihalesi 17 Kasım’da

Haliç-Kemerburgaz-Karadeniz Sahili dekovil hattı projesi için ilk adım atılıyor. Haliç - Kemerburgaz - Karadeniz Sahili dekovil projesinin yayınlanan yapım ihalesine göre; Haliç-Kemerburgaz-Karadeniz Sahili (Dekovil) Raylı Sistem Projesi hizmet alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecek.

İhale, 17 Kasım 2014 Pazartesi günü saat 11:30'da M.Nezihi Özmen Mh. Kasım Sk. No:62 Merter-Güngören/  İstanbul  adresindeki İstanbul Büyükşehir Belediyesi İhale İşleri Müdürlüğü'nde yapılacak. İhaleye konsorsiyum olarak ihaleye teklif verilemeyecek.

Haliç-Kemerburgaz-Karadeniz sahili dekovil güzergahı

Kemerburgaz'dan yola çıkacak dekovil, Karadeniz Sahili ve Haliç üzerinden Kağıthane Elektrik Santrali'ne ulaşacak. Turistik amaçla hayata geçirilecek proje, işe başlama tarihinden itibaren 180 gün, 6 ayda tamamlanacak.

Dekovil nedir?

Peki Haliç’le Kemerburgaz arasında inşa edilecek dekovil nedir? Dekovil iki ray arası yaklaşık 60 cm veya daha kısa olan küçük demir yoludur. Dekovil hattı ise genellikle kömür ve tuz madeni gibi üretim bölgelerinde yük taşımacılığında kullanılan ve bu bölgeleri çepe çevre saran demir yolu hattıdır.

Firma Bilgisi: Karad