Halk GYO atılımını sürdürüyor

2014 yılını 61.3 milyon TL'lik net kâr ile kapatan Halk GYO, 2015 yılı Ocak-Eylül döneminde de 35.2 milyon TL net kâr açıkladı. Bu rakam geçen senenin aynı dönemine kıyasla yüzde 13'lük bir artışa işaret ediyor

Halk GYO atılımını sürdürüyor

Halk GYO'nun 2015 Ocak-Eylül dönemine ait mali verileri açıklandı. 2014 yılının bütününün 61.3 milyon TL'lik net kâr ile kapatan Halk GYO, 2015 yılının Ocak-Eylül döneminde, geçen senenin aynı dönemine kıyasla yüzde 13'lük bir artışla 35.2 milyon TL'lik net kâra ulaştı.

Halk GYO Kuruluşunun 5. yılında
Kuruluşunun 5. yılında da büyüme ivmesini sürdüren HALK GYO'nun 937 milyon TL aktif ve 857 milyon TL özkaynağı bulunuyor. Kuruluşundan bugüne dek 3 kat artışla 1.5 milyar TL gayrimenkul portföy büyüklüğüne ulaşan Halk GYO, sektördeki payını artırmayı ve yeni projeler ile büyümeyi hedefliyor. Firmanın hedefleri arasında ayrıca, kârın daha geniş hissedar kitlesiyle paylaşma da bulunuyor. 

Halk GYO atılımını sürdürüyor

Halk GYO'dan dev portföy
Halk GYO'nun portföyünde, 21 adet düzenli kira geliri elde edilen ve lokasyonlarıyla dikkat çeken ofis binaları yanında Park Dedeman Levent Otel, Panorama Plus, Referans Bakırköy ve Sancaktepe konut projeleri bulunuyor. Son olarak Şekerpınar Bankacılık Üssü projesini de portföyüne katan şirket İstanbul Uluslararası Finans Merkezi projesinin de en önemli paydaşlarından bir konumunda bulunuyor 

Yeni projeler için hazırlıklar tamam
Haziran ayında inşaat ruhsatını aldığı İstanbul Finans Merkezi'nde kule inşaatı için gün sayan Halk GYO, Sancaktepe arsası üzerinde Vakıf GYO işbirliği ile geliştireceği konut projesi için de ana yüklenici firma seçim sürecini de tamamladı. 

Firma Bilgisi: Halk Gyo
Proje Bilgisi: Istanbul Finans Merkezi