Halk GYO’dan Turistik tesis adımı

Halk GYO, Levent’teki arazisi için Dedeman Grubu ile 10 yıllık kira anlaşma imzaladı, Halk GYO, otel projelerine devam edecek

Halk GYO’dan Turistik tesis adımı

28 Eylül 2012 / emlakwebtv
2010’da kurulan Halk GYO, ilk konut projesi Bakırköy Referans’tan sonra atılımlarına turizm sektörüyle devam ediyor. Dedeman Grubu ile, Levent’teki arazisi için, 10 yıllık kira sözleşmesi imzaladı.
Dedeman Hotels & Resorts International’ı Türkiye’nin ilk uluslararası otel zinciri olmasından ötürü seçtiklerini belirten Halk GYO Genel Müdürü Kazım Şimşek, turizm sektöründeki planlarını “Özellikle Levent projesinde edineceğimiz tecrübeyi gelecekteki otel geliştirme projelerine aktarmayı, İstanbul ve Türkiye genelindeki artan turizm potansiyelini, Halk GYO’nun kârlılığını yükseltecek projelerde en iyi şekilde kullanmayı hedefliyoruz” dedi.
Projenin, mimarisi ve konumu itibariyle şehir otelciliğinin en güzel örneklerinden biri olacağını belirten Şimşek, “Tüm Dedeman Park otellerinde standart olan ve hazır bir şekilde yeni projelere adapte edilebilecek şekilde tasarlanan proje, Halk GYO tarafından gerçekleştirilecek” dedi. Projenin 50 milyon liralık yatırımla hayata geçirileceğini belirten Şimşek, “Anahtar teslim olarak Dedeman Hotels & Resorts International’a kiralanan bina, 2 bin 791 metrekare alana inşa ediliyor. Toplam kapalı alanı 21 bin 500 metrekare olan projenin 7 kat zemin olmak üzere 17 kattan oluşması planlanıyor. 24 ayda tamamlanması hedeflenen otel, 240 odadan oluşacak” dedi.
60 kişiye istihdam yaratacak olan Dedeman Park Levent’in dekorasyonunda Selçuklu Çini ve Osmanlı Minyatür dokunuşlarının hakim olacağını söyleyen Şimşek, “24 metrekare odalar, 700 metrekareye yayılı farklı büyüklükte toplantı salonları ve 200 kişi kapasiteli Restaurant/Cafe’nin yer alacağı Dedeman Park Levent, LEED (Enerji ve Çevre Dostu Tasarım’da Liderlik) sertifikası adayı” diye konuştu.

İstanbul’da iş oteli açığı var
İstanbul’un iş oteline olan ihtiyacını vurgulayan Dedeman Hotels & Resorts International CEO’su Tamer Yürükoğlu ise; “Dedeman olarak büyüme stratejimizi iş otellerine ağırlık vererek sürdürüyoruz” dedi.

Eskişehir’e konut projesi geliyor
Halk GYO’nun Ekim 2010’da kurulduğunu belirten Kazım Şimşek, “Halen devam eden Referans Bakırköy konut projesine, Levent otel projesini ekleyen Halk GYO’nun portföyünde, düzenli kira geliri elde edilen 22 bina ve İstanbul Finans Merkezi projesindeki arsa ile Eskişehir-Odunpazarı’ndaki arsa bulunuyor” dedi. Şimşek, Eskişehir’deki arsa üzerinde 10 dönümlük bir konut projesi geliştireceklerini belirterek, lansmanının ise nisan, mayıs ayında yapılacağını söyledi.
 

Firma Bilgisi: Halk Gyo