Halk GYO’dan yeni yatırımlar

Halk GYO, Ataşehir Finans Merkezi’nde ki binasını 3 yıllığına Halkbank’a kiraladı. Şirket portföyündeki arsalarla yeni projeler yapacak

Halk GYO’dan yeni yatırımlar

9 Ağustos 2012 / emlakwebtv

2012 yılı 3. çeyreğinde halka arz olmayı planlayan Halk GYO yatırımlarına hızla devam ediyor. Ataşehir Finans Merkezi bölgesi yakınlarındaki 23 katlı binayı portföyüne katan Halk GYO, binayı Halkbank’a 3 yıllığına kiraladı.
K Yapı tarafından inşa edilen ve yeni Ataşehir Belediye Binası ile komşu blok 122 milyon 500 bin liraya Halk GYO’ya satıldı. Halk GYO tarafından satın alınan 23 katlı binada 13 adet dükkan, 92 adet ofis olmak üzere 105 adet bağımsız bölüm bulunuyor. Toplam 31 bin 619 metrekare inşaat alanına sahip proje, TOKİ tarafından Finans Merkezi olarak projelendirilecek olan ve Kamu Bankalarından Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası’nın  yeni genel merkez hizmet binalarının da bulunduğu Batı Ataşehir bölgesi içinde konumlanması nedeni ile yüksek bir değere sahip.  Halk GYO tarafından Finans Plaza olarak adlandırılan bina Halk GYO’nun yıllık kira gelirlerinde yüzde 60 artış sağladı.
Yeşil alanlarla desteklenen ve araç trafiğine kapalı olarak projelendirilen, 50 bin kişilik istihdamı, 25 bin kişilik ziyaretçi kapasitesi ve 11 bin kişilik yaşayan nüfusuyla 7 gün 24 saat canlı bir merkez olacak İstanbul Finans Merkezi’nin tamamlanmasının akabinde Finans Plazanın portföy değerinin önemli oranda artış göstermesi bekleniyor.

Hedef GYO sektöründe öncü olmak
Halk GYO halka arzını gerçekleştirerek başarılarını daha geniş bir hissedar kitlesi ile paylaşmayı, sektördeki payını artırmayı, yeni projeler ile büyüme, karlılık ve verimliliğini geliştirmeyi hedefliyor. Şirketin portföyünde, halen devam eden 1 Konut Projesi, 3 arsa ( 2’si İstanbul’da) ve düzenli kira geliri elde edilen 22 bina bulunuyor. Gayrimenkul portföyünden elde etiği güçlü kira gelirleri ile büyümesini finanse eden Halk GYO, portföyünde yer alan arsaları farklı projeler ile değerlendirerek konut, otel ve ofis projeleri ile portföyünü çeşitlendiriyor. Yatırımcısını mevcut ve gelecek süreçte ki potansiyel karına ortak etmeyi hedefleyen Halk GYO güçlü portföyü ile önemli lokasyonlarda yüksek gelir getirecek projelere imza atıyor.

 

Firma Bilgisi: Halk Gyo