Halk GYO üçüncü çeyrek karını açıkladı: 37 milyon TL

Halk GYO, 2017 yılının üçüncü çeyrek dönemine ait mali sonuçlarını kamuoyu ile paylaştı. Firmanın bu dönemdeki net karı 37 milyon TL düzeyine ulaştı.

Halk GYO üçüncü çeyrek karını açıkladı: 37 milyon TL

HALK GYO, 2017 yılının üçüncü çeyrek dönemine ait mali sonuçlarını kamuoyuna açıkladı. 9 aylık hasılatı 62 milyon TL'ye ulaşan Halk GYO'nun üçüncü çeyrek dönem karı ise 37 milyon TL olarak gerçekleşti.

Halk GYO'nun üçüncü çeyrek finansal sonuçları

Hayata geçirdiği gayrimenkul projeleri ve kent kültürünü geliştirmeye yönelik yatırımlarıyla dikkat çeken Halk GYO, 2017 yılının üçüncü çeyrek döneminde 37 milyon TL kar açıkladı. Firma böylece geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 15'lik bir artış performansı göstermiş oldu. Firmanın 2017 yılının Ocak-Eylül dönemindeki hasılatı ise 62 milyon TL'ye ulaşırken aktif büyüklüğü ise 2 milyar  TL düzeyine yaklaştı. 

Halk GYO & Teknik Yapı buluşması

2017 yılının üçüncü çeyrek döneminde Halk GYO ve gayrimenkul sektörü açısından en dikkat çekici gelişim İzmir'in Alsancak bölgesinde hayata geçirilecek olan konut projesi kapsamında Teknik Yapı ile ortaklık kurulması oldu. Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı tarafından toplamda 47 dönümlük arazi üzerinde gerçekleştirilen  ihaleyi 1.6 milyarlık hasılat taahhüdüyle kazanan Teknik Yapı - Halk GYO, burada Türkiye gayrimenkul sektörü tarihinin en önemli projelerinden birini uygulamaya hazırlanıyor. İhale şartlarına uygun olarak konut, ticaret ve turizm alanlarından meydana gelecek karma nitelikli projede park otel, ofis, konut ve ibadet alanlarının yer alması bekleniyor. 

Halk GYO'nun İzmir'deki ilk projesi

Halk GYO'nun kurduğu güçlü işbirlikleri ile portföyünü zenginleştirmeye devam ettiğini ve Alsancak projesinin Halk GYO'nun İzmir'deki ilk yatırımı olma niteliği taşıdığını dile getiren Halk GYO Genel Müdürü Feyzullah Yetgin, "Alsancak Projesi Halk GYO olarak İzmir’deki ilk projemiz. Bu proje aslında ülkemize her zaman daha iyisini kazandırma tutkumuzun bir sonucu. Proje kapsamında sektörümüzün güçlü oyuncularından Teknik Yapı ile işbirliği yapıyoruz..." dedi. Yetgin bundan sonraki süreçte de güçlü işbirlikleri ile Türkiye'nin dört bir yanında yatırım yapılan bölgelerin yaşam standardını yükseltecek projelere imza atmayı hedeflediklerini de belirterek: "Alsancak Projesinin de tasarım aşamasını tamamlayarak kısa bir süre sonra inşasına başlayacağız. Şimdiden başta İzmir halkına olmak üzere sektörümüze ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum." ifadelerini kullandı. 

Satış rekoru geliyor

Türkiye gayrimenkul sektörünün 2017 yılı içinde gösterdiği satış performansı ve yeni bir rekor satış düzeyine ulaşma eğilimi hususunda da yorum yapan Yetgin, teşviklerin sektörü hareketlendirdiğini ve bu eğilimin Eylül ayındaki rekor satış seviyesine ulaştığını söyledi. Yetgin, yerli yatırımcıya tanınan KDV indirimi ve yabancı yatırımcı için getirilen sıfır vergi ve tapu harcı indirimlerinin son dönemi olmasının bu satış performansında önemli bir etkisi olduğunu dile getirerek: "Eylül ayı sonuçlarına baktığımızda hem toplam konut satışında hem de yabancılara konut satışında ay rekorlarını kırdık. Bunlar sektörümüzün önünü açacak motivasyon verici çıktılar.  Sektörümüzün hedefi yılsonu itibarıyla bir önceki yılın rakamlarını geride bırakarak yeni bir rekora imza atmaktır..." şeklinde konuştu. 

Firma Bilgisi: Halk Gyo