Halk GYO'dan yüzde 25 kar artışı açıklaması

Halk GYO, 2015 yılının ilk yarısına ait finansal raporunu açıkladı. Açıklamaya göre 2014 yılını 61.3 milyon TL net kâr ile kapatan şirket 2015'in ilk yarısını 23.3 milyon TL ile tamamladı. Bu rakam geçen senenin aynı dönemine kıyasla yüzde 25'lik bir artışa tekabül ediyor

Halk GYO'dan yüzde 25 kar artışı açıklaması

Halk GYO, 2015'in Ocak-Haziran dönemini geçen senenin aynı dönemine kıyasla yüzde 25 artışla 23.3 milyon TL kâr ile kapattığını açıkladı. 2014 yılınının bütününde 61.3 milyon TL kâr elde eden Halk GYO, 2015'in ilk yarısında önemli projelerde sona yaklaşırken, yeni projeler için de adım atmayı sürdürdü. 

Halk GYO'dan önemli atılım
2015 yılının ilk yarısını kapsayan Ocak-Haziran döneminde İstanbul Uluslararası Finans Merkezi dahilindeki ofis bloklarının inşaat ruhsatını alan ve ilk turizm yatırımı Park Dedeman Levent'in teslimini yapan firma, yeni projeleri ile ilgili çalışmalarını da sürdürdü. Şekerpınar Operasyon Merkezi projesinin bitirilmesi ve Referans Bakırköy projesi yanında Eskişehir Panorama Plus konut proelerinin satışlarının tamamlanmasını hedefleyen Halk GYO, dikkatini IUFM projesine yönlendirecek. 

Halk GYO Sancaktepe projesine
Vakıf GYO ile ortaklaşa yürüttüğü Sancaktepe konut projesi için de geri sayım başladı. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Halk GYO Genel Müdür Vekili Şeref Akgül, tamamlanan ve hayata geçirilmesi planlanan her projenin kârlılık ve çalışmı disiplininin geliştirilmesi açısından önemli katkılar sunduğunu belirterek:

"Kuruluşunun 5. yılını geride bırakmaya hazırlanan Şirketimizin ana hedefi, her yıl büyüyen, karlılığını artıran ve karını yatırımcıları ile paylaşan ve aynı zamanda içinde bulunduğumuz sektöre ve ülke ekonomisine katkıları artarak devam eden öncü bir şirket olmaktır" dedi. 

Kâr paylaşımına devam
Kâr dağıtım politikasına 2013 yılında geçen ve en az yüzde 50 oranında kâr paylaşımı yapan firma, 2014 yılı kârını da yatırımcıları ile nakit ve bedelsiz hisse senedi şeklinde paylaştı. Halk GYO, dönem içerisinde sermayesini 743 milyon TL'ye yükseltti. 

Firma Bilgisi: Halk Gyo