Halk istikrara oy verdi

Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili bir açıklama yapan Uğur Dumankaya, "Halkımız, elde ettiğimiz istikrar ortamının devamı yönünde, bir kez daha net bir tavır göstermiştir" dedi

Halk istikrara oy verdi

Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Dumankaya, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 12. Cumhurbaşkanı olarak seçilmesiyle sonuçlanan Cumhurbaşkanlığı seçimlerini değerlendirdi. Demokrasinin eksiksiz olarak işlemesi ve toplumun çeşitli kesimlerinin temsili bakımından cumhurbaşkanlığı seçim sürecinde farklı adayların yarışta bulunmasının ülkenin siyasi olgunluğu açısından büyük önem taşıdığını belirten Dumankaya, "Ülkemizin istikrarı, toplumun refahı ve demokratik bir sürecin işlemesi bağlamında seçimler her zaman kilit bir rol oynamıştır. Bu bağlamda, Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığının ülkemizin toplumsal refahına ve demokrasisinin güçlenmesine önemli katkılar yapacağı kanaatindeyim" şeklinde konuştu. 

Cumhuriyet siyasi tarihinde bir ilk
Türkiye Cumhuriyeti siyası tarihinde ilk kez doğrudan halkın oylarıyla Cumhurbaşkanı'nın seçildiğini vurgulayan Dumankaya, çıkan sonucun halkın iradesini yansıttığını vurguladı. Dumankaya sözlerine şöyle devam etti: 'Seçim sonuçları açıkça ortaya koymuştur ki; halkımız, elde ettiğimiz istikrar ortamının devamı yönünde, bir kez daha, net bir tavır göstermiştir. Dileğimiz, Recep Tayyip Erdoğan’ın, kendisine duyulan bu güveni, Cumhurbaşkanlığı görevi süresince de daha da geniş kitlelere yayarak, kardeşlik ortamını daha da pekiştirmesi ve ülkemizi hedeflerine daha hızlı bir şekilde ulaştırmaya devam etmesidir. Önümüzdeki dönemde sağlam demokrasi temelleri çerçevesinde kazanan; milletimiz, toplumsal barışımız, ekonomimiz ve yurttaşlarımızın refahı olacaktır.”