Halkalı Kirazlı metro durakları!

İhalesi 18 Temmuz'da yapılacak olan ve Küçükçekmece, Bahçelievler ve Bağcılar'dan geçmesi planlanan Halkalı Kirazlı metro durakları belirlendi

Halkalı Kirazlı metro durakları!

İhalesi 18 Temmuz'da yapılacak olan ve Küçükçekmece, Bahçelievler ve Bağcılar'dan geçmesi planlanan Halkalı Kirazlı metro durakları belirlendi. 

Toplam 9 durak 

Toplam 9 duraktan oluşacak olan Halkalı Kirazlı metrosunun M1B Aksaray Otogar Kirazlı hattının da bir uzantısı olacak. Hattın 6 istasyonu yer altında, 2 istasyonu kısmen yer altında ve 1 istasyonu viyadük üzerinde yer alacak. 

1080 takvim günü içinde tamamlanacak 

9,7 kilometre uzunluğunda olması planlanan Halkalı Kirazlı metro hattında ihaleden sonra sözleşme imzalanmasının ardından 15 gün içinde yer teslimi yapılarak işe başlanacak. İşe başladıktan sonra 1080 gün takvim günü içinde metro hattı tamamlanacak. 

Halkalı Kirazlı metro hattı durakları 

* Halkalı İstasyonu
* Yarımburgaz İstasyonu
* Toplu Konut İstasyonu
* Hastane İstasyonu
* Merkez İstasyon - Fatih İstasyonu
* Mimar Sinan İstasyonu - Malazgirt İstasyonu
* Barbaros İstasyonu 

3 hat ile bağlanacak

Halkalı Kirazlı metrosu, Kirazlı istasyonunda M3 Kirazlı - Metrokent - Olimpiyat Parkı hattı ile, Mimar Sinan istasyonunda yapılacak olan Havalimanı - İkitelli metro hattı ile ve Halkalı istasyonunda düzenleme aşamasındaki Marmaray ile bağlantılı olacak.