Halkalı Kirazlı metro ihalesi 18 Temmuz'da yapılacak

Küçükçekmece, Bahçelievler ve Bağcılar'dan geçmesi planlanan Halkalı Kirazlı metro ihalesi 18 Temmuz'da yapılacak

Halkalı Kirazlı metro ihalesi 18 Temmuz'da yapılacak

Küçükçekmece, Bahçelievler ve Bağcılar'dan geçmesi planlanan Halkalı Kirazlı metro ihalesi 18 Temmuz'da yapılacak. Metro hattı ile trafik yoğunluğunun azalması öngörülüyor. 

Toplam 9 duraktan oluşacak

Halkalı Kirazlı metrosu, M1B Aksaray - Otogar - Kirazlı hattının da bir uzantısı olacak. Hat, doğu - batı doğrultusunda konumlandırılıyor ve M1 metro hattı ile Marmaray bağlantısı sağlanıyor. 9 duraktan oluşacak olan metro hattının 6 istasyonu yer altında, 2 istasyonu kısmen yer altında, 1 istasyonu ise viyadük üzerinde olacak. 

Halkalı Kirazlı metro ihalesi 18 Temmuz'da 

Toplam 9,7 kilometre uzunluğunda olması planlanan Halkalı Kirazlı meto ihalesi 18 Temmuz'da gerçekleşecek. İhale sonrası sözleşme imzalanmasının ardından 15 gün içinde yer teslimi yapılarak işe başlandıktan sonra 1080 takvim gününde tamamlanacak. 

3 hat ile bağlantılı olacak

Yapılacak olan Halkalı Kirazlı metro hattı, Kirazlı istasyonunda 2013 yılında hizmete alınan M3 Kirazlı - Metrokent - Olimpiyat Parkı hattı hattıyla, Mimar Sinan istasyonunda yapılacak olan Havalimanı - İkitelli metro hattıyla ve Halkalı istasyonunda düzenleme durumundaki Marmaray ile bağlantılı olacak. 

 Halkalı Kirazlı metro hattı durakları 

* Halkalı İstasyonu
* Yarımburgaz İstasyonu
* Toplu Konut İstasyonu
* Hastane İstasyonu
* Merkez İstasyon - Fatih İstasyonu
* Mimar Sinan İstasyonu - Malazgirt İstasyonu
* Barbaros İstasyonu