Hamit Demir’den Beylikdüzü uyarısı

Demir İnşaat Başkanı Hamit Demir, düzenlediği iftar yemeğinde Beylikdüzü bölgesini ve metrobüsün bölgeye kattıklarını yorumladı

Hamit Demir’den Beylikdüzü uyarısı

13 Ağustos 2012 / emlakwebtv
Demir İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir, düzenlediği iftar yemeğinde, Beylikdüzü bölgesini değerlendirdi. Metrobüsün gelişinin bölgedeki projeler üzerinde hissedilir bir etki yarattığını, özellikle E5’e yakın projelerde canlanmanın etkilerini görüldüğünü belirtti.
İkinci el konut fiyatlarının aracılar tarafından manipüle edildiğine dikkat çeken Hamit Demir; yatırımcıların deprem öncesi inşa edilen ve deprem konusundaki güvenliği tartışmalı bu yapılar konusunda uyarılması gerektiğini ifade etti. Sözlerine devam eden Demir, “Deprem öncesi ve sonrası inşa edilen yapıları iki ayrı piyasa olarak değerlendirecek olursak ortalama yüzde 50’lik bir fiyat farkı söz konusu. Ancak orta ve uzun vadede sosyal donanım, güvenlik ve inşaat kalitesi ile birlikte yeni siteler çok daha fazla prim yapacak ve yatırımcısına çok daha fazla kazandıracak. Bunun yanı sıra inşaatı devam eden yeni projelerde henüz bir fiyat artışı gerçekleşmedi. Bu nedenle konut yatırımcılarının tüm bunları göz önüne alarak tercih yapmalarını tavsiye ederiz” dedi.
Yönetmeliklere ve yapı güvenliği uygun yeni sitelerin yakın gelecekte daha fazla prim yapacağını ifade eden Hamit Demir, konut yatırımcılarının deprem öncesi inşa edilen yapılarla yönetmeliklere uygun inşa edilen siteleri aynı çerçevede değerlendirmemeleri konusunda uyardı.  Demir; metrobüsün gelişi ile birlikte ulaşımın ciddi olarak rahatlaması ve kolaylaşmasının bölgedeki kiralık piyasasında da gözle görünür bir talep artışına neden olduğunu sözlerine ekledi.