Hamit Demir: "Konut sektörü rahat bir nefes aldı"

Demir İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir, 30 Mart yerel seçimlerinin ardından inşaat sektörüyle ilgili düşüncelerini anlattı

Hamit Demir:

31 Mart 2014 / Emlakwebtv
Demir İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir, oldukça çekişmeli geçen 30 Mart yerel seçimleri sonrası sektörle ilgili düşüncelerini  dile getirdi. Demir, şöyle konuştu:
"Son 10 yıldır tahmin edilemeyecek bir büyüme yakalayan Ülkemiz, 17 Aralık’ta başlayıp, 29 Mart’a kadar devam eden olumsuz ve belirsiz süreci, 30 Mart itibariyle giderip olumlu havanın tekrar hissedilmesini, konut sektörü ve sanayicilerin rahat bir nefes almasını sağlamıştır.

İç piyasada olduğu gibi dış piyasanın da bu olumsuz süreçten etkilendiğini ve 30 Mart seçimlerinin sonucu olan istikrarla piyasaların eski günlerine döneceğini düşünüyorum. Yabancı yatırımcıların kaparo vererek rezerve ettikleri konutlar, 30 Mart sonrası satışa dönüşecek, istikrarın oluşması yerli ve yabancı yatırımcıları yatırım yapmaya yönlendirecektir. Tüm dileğim, bu tür olumsuzlukların bir kez daha yaşanmamasıdır."

Firma Bilgisi: Nef