Hangi avm'ye kayyum atandı?

FETÖ soruşturması kapsamında ceo'su tutuklanan ve eski yönetim kurulu başkanı hakkında yakalama kararı çıkarılan dev alışveriş merkezi hangisi?

Hangi avm'ye kayyum atandı?

Tem'in Elmalık Mevkii'nde 2011 yılında kurulan alışveriş merkezinin bir bölümü ile açık otoparkının orman arazisine yapılmasına izin verildiği gerekçesiyle Bolu Orman Bölge Müdürğü'nde ilgili kişiler hakkında geçen yıl soruşturma açıldı. Belediye ekipleri, bağlantı yolunu ve D100 karayolu kenarına yapılan otoparkı iş makineleriyle kazarak kapattı. Yaşanan bu gelişmeler sonrasında dönemin Bolu Dağı A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Daylan ve Yönetim Kurulu Üye si Ömer Baday avm'deki yüzde 56'lık hisselerini iş adamı Abdulkadir Şimşek'e sattıktan sonra kayıplara karıştı. Darbe girişiminin ardından Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan FETÖ soruşturması kapsamında Bolu Highway alışveriş merkezinde aramalar yapılarak bazı belgelere el koyuldu. Satış işleminin ardından da görevine devam eden ceo Raşit Doğan Enhoş, aynı soruşturmada gözaltına alınıp çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı. Yurt dışına kaçtıkları düşünülen Highway avm'nin eski sahipleri Adnan Daylan ve Ömer Baday hakkında da yakalama kararı çıkarıldı.
 

Hangi avm'ye kayyum atandı?

 


Denetim kayyumu atandı
Yapaılan bu soruşturmalar kapsamında mali müşavirler Ertuğrul Genç ve Murat Başarmutçu Highway avm kayyumu olarak atandı. Kayyumlar alışveriş merkezi ile Bolu Dağı A.Ş’nin hesaplarını mercek altına aldı. Kayyum Ertuğrul Genç şirketin hesaplarının çok detaylı şekilde inceleneciğini belirterek, "İki kişi denetim kayyumu olarak atandık. Şirket bünyesindeki yönetim kurulu toplantıları ve ticari faaliyetler bizimdenetimimizde yapılacak. Firmanın ilgili banka hesaplarını da geriye dönük olarak inceleyeceğiz. Highway Alışveriş Merkezi artık devletin kontrolünde. Şu ana kadar yapılmış tüm işlemleri denetim kayyumları olarak titiz bir şekilde kontrol edeceğiz" diye konuştu.