Harbiye Açıkhava Sahnesi yıkılmayacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, kışın da kullanılabilmesi için üstü kapatılacak olan Harbiye Açıkhava Sahnesi'nin yıkılıp yeniden yapılacağı gibi bir açıklamaları olmadığını duyurdu

Harbiye Açıkhava Sahnesi yıkılmayacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, kışın da kullanılabilmesi için üstü kapatılacak olan Harbiye Açıkhava Sahnesi'nin yıkılıp yeniden yapılacağı gibi bir açıklamaları olmadığını duyurdu. Her yıl binlerce kişiye ev sahipliği yapan ve sanat etkinlikleri ile buluşturan Harbiye Açıkhava Sahnesi'ne kapalı tavan yapılacak. 

Yaz ayında yalnızca 3 ay kullanılabilen açıkhava sahnesinin kışın da kullanılabilmesi için açılır-kapanır tavan yapılacak ve sahne etkinlikleri tüm sezonu kapsayabilecek. Açıkhava sahnesinde, 30 kişilik protokol locası, 3 bin 972 kişilik seyirci bölümü, 80 kişilik orkestra yeri ile sinema filmi veya dia gösterildiği zaman kullanılan projesksiyon kısmının bulunduğu alanda sahne 200-300 figüranın serbest olarak hareket edebileceği şekilde tasarlandı. 

Harbiye Açıkhava Sahnesi yıkılmayacak

Bu süre içerisinde ise Harbiye Açıkhava Sahnesi'nde yapılacak olan etkinlikler çalışmadan etkilenmeyecek ve konserler aynı programlarında devam edecek. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Harbiye Açıkhava Sahnesi'nin yıkılacağı ile ilgili çıkan haberler doğrultusunda resmi internet sitesinden bir duyuru yayınlayarak Harbiye Açık Hava Sahnesi'nin yıkılmasının söz konusu olmadığını açıkladı. İBB'den yapılan açıklama şöyle; 

'' Harbiye Açık Hava sahnesinin tamamen yıkılıp yeniden yapılması söz konusu değildir.

Burada yapılması öngörülen işlem uzun yıllardır düşünülen ve olumsuz hava koşullarına karşı sahnenin üzerine açılır-kapanır tavan yapılmasından ibarettir.

Çalışma ile sahnenin daha uzun süreli kullanımı amaçlanmaktadır.Proje sahnenin özgün yapısı korunarak hazırlanmıştır ve  kurulların onay süreci beklenmektedir.

İBB Kültür Daire Başkanı Abdurrahman Şen'in "Harbiye açık hava tamamen yıkılıp yeniden yapılacak" şeklinde bir açıklaması olmamıştır.

KAMUOYUNA SAYGI İLE DUYURULUR''