Harbiye, Gezi Parkı'na üst geçitle bağlanacak

İBB, Gezi Parkı ile Harbiye'yi birbirine bağlayacak üst geçit inşaatına 15 Şubat'ta başlayacağını duyurdu

Harbiye, Gezi Parkı'na üst geçitle bağlanacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Taksim Meydana Çevre Düzenleme çalışmaları kapsamında Gezi Parkı ile Harbiye'yi birbirine bağlayacak üst geçit projesinin inşaatına 15 Şubat'ta başlayacağını duyurdu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin resmi internet sitesinden yapılan açıklamaya göre üst geçit, iki yönden de gelen yayaların araç trafiğine girmeden karşı tarafa ulaşmalarını sağlayacak

Gezi Parkı'nı üst geçit inşaatı
İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Taksim Gezi Parkı ile Harbiye arasındaki yaya trafiğini yönlendirecek yeni projesi için çalışmalara başlayacağını duyurdu. İki yönden de gelen yayaların araç trafiğine girmeden karşı tarafa ulaşmasını sağlayacak projenin inşaatına 15 Şubat 2016 tarihinde başlanacak. 8 metre genişliğinde ve 27.5 metre uzunluğundan olması beklenen Harbiye Yaya Üst Geçidi'nin Haziran 2016 tarihinde tamamlanacağı açıklandı. 

 

Harbiye, Gezi Parkı'na üst geçitle bağlanacak

 

Taksim Meydanı Çevre Düzenleme çalışmaları sürüyor
Taksim Meydanı Çevre Düzenlemesi çalışmalarını sürdüren İstanbul Büyükşehir Belediyesi diğer taraftan Mete Caddesi Yağmursuyu Hattı İletim Kanalı yapacağını açıkladı. İki etapta yapımı planlanan çalışmaların ilk etabı 15 Şubat'ta başlayacak ve 7 Mart 2016'da sonlanacak.

 

Harbiye, Gezi Parkı'na üst geçitle bağlanacak

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden alternatif güzergah uyarısı
Bu çalışmalar nedeniyle Prof. dr. Bedri Karafakioğlu Caddesi'nin 21 gün süre ile trafiğe kapatılacağı ve çalışma süresince araçların alternatif güzergan olarak Mete Caddesi'ne yönlendirileceği belirtildi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan uyarıda:

"Bu sebeple tüm sürücülerin çalışma yapılan bölgede trafik işaretlerine ve hız limitlerine uymaları kamuoyunun bilgilerine önemle duyurulur." denildi.