Has Mimarlık’tan sosyal medyada yeşil mesaj

HAS Mimarlık, “Yeşil Yaşa-Has Mimarlık” grubu ile sürdürülebilirliği sosyal medyaya açıyor. Sürdürülebilir Mimarlıkla ilgili bilinmeyenleri paylaşıyor

Has Mimarlık’tan sosyal medyada yeşil mesaj


Türkiye’de, BREEAM Yeşil Bina lisanslı değerlendiricisi ve Kanıta Dayalı Tasarım Akreditasyon ve Sertifikası (EDAC) olan ilk ve tek mimarlık firması olan HAS Mimarlık, şimdi Sürdürülebilir Mimarlık ile ilgili merak edilenleri ve bilinmeyenleri http://www.facebook.com/yesilyasa adresindeki “Yeşil Yaşa-Has Mimarlık” grubunda paylaşıyor.

HAS Mimarlık, günümüzün konusu kentsel dönüşümle birlikte yeşil dönüşümün de gündeme alınması için, kitlelerle iletişimi kolaylaştıran sosyal paylaşım sitesi Facebook’ta oluşturduğu “Yeşil Yaşa-Has Mimarlık” grubunda, sektörü ve tüketiciyi bilgilendiriyor.

Yeşil dönüşüm, kentsel dönüşümle birlikte hayatımıza giriyor
Gelecek kuşaklara yaşanabilir bir dünya bırakmak ve bunun sürdürülebilir olmasını sağlamak amacıyla doğayla uyumlu yapılar yaratmayı hedefleyen Sürdürülebilir Mimarlık; doğaya zarar vermeyen, doğayla çatışmayan, tasarruflu, sağlıklı ve kaliteli yaşam alanları yaratmaya çalışıyor. Aynı zamanda, arazi seçiminden başlayarak yaşam döngüsü çerçevesinde değerlendirilmesiyle, sosyal ve çevresel sorumlulukla, iklim verilerine ve yöresel koşullara uygun olarak tasarlanan, kendine yeten Ekosistem’li binaların öne çıkmasına imkân sağlıyor.

Doğal çevre ile sonradan oluşturulan yapay çevre arasındaki dengeyi yeniden kurmak, insanoğlunun neden olduğu çevresel bozulmalara “dur” demek için, Sürdürülebilir Mimarlık hakkında ayrıntılı bilgi edinmek isteyenler, HAS Mimarlık’ın oluşturduğu http://www.facebook.com/yesilyasa  sayfasını ziyaret edebilirler.

Has Mimarlık hakkında detaylı bilgi için http://www.hasmimarlik.com.tr/

 

Firma Bilgisi: Mesa