Hasarlı alanlar artık havadan görüntülenecek

Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü ile DASK, Afet Sonrası Hasarlı Alanlardan Havadan Görüntü Alımı ve Veri Üretimine İlişkin İşbirliği protokolünü imzalamaya hazırlanıyor.

Hasarlı alanlar artık havadan görüntülenecek

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü (TKGM) ile Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK) arasında ‘Afet Sonrası Hasarlı Alanlarda Havadan Görüntü Alımı ve Veri Üretimine İlişkin İşbirliği Protokolü’ düzenlenecek. Protokol 22 Kasım'da imzalanacak
 
Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü-DASK işbirliği ile
Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü
ile Doğal Afet Sigortaları Kurumu arasında gerçekleşecek olan protokol ile afet sonrasında meydana gelen hasarlı alanların 24 saat içerisinde hava görüntülerinin alınması, dijital ortofoto haritalarının üretilmesi ve DASK’a teslim edilmesi ile DASK’ın TKGM’den gelecek bilgi ve verileri hasar tespit çalışmalarında kullanması amaçlanıyor.
 
Hasarlı alanlar havadan tespit edilecek
1955 yılından günümüze hava fotoğrafı çekim faaliyetlerini sürdüren Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, son teknolojiye uygun olarak çekilen hava fotoğraflarını ve ürettiği verileri kamu kurumları ve özel sektör ile paylaşıyor. Hava fotoğrafı için görüntü alım uçağı temin eden TKGM, çekim hizmetlerinde yedeklik oluşturarak filosunu daha da güçlendirdi.
 
Etkinlik Bilgisi
‘Afet Sonrası Hasarlı Alanlarda Havadan Görüntü Alımı ve Veri Üretimine İlişkin İşbirliği Protokolü’   Programı
 
Yer:  Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü

Tarih: 22 Kasım 2016 (Salı)

Saat: 12:00