Hava taksi yatırımları hızla tamamlanıyor

İspark Kısıklı ve Kadıköy'e inşa ettiği heliport-helikopter pistleriyle 2015 yılında şehir içi hava taksi hizmeti vermeye hazırlanıyor

Hava taksi yatırımları hızla tamamlanıyor

İspark Kısıklı ve Kadıköy'e inşa ettiği heliport-helikopter pistleriyle 2015 yılında şehir içi hava taksi hizmeti vermeye hazırlanıyor. Firma aynı yıl içerisinde Sütlüce, Şişli ve Yenikapı'ya açacağı üç yeni iniş noktasıyla hizmet noktalarını genişletecek.

Trafiğe kesin çözüm
İSPARK tarafından yapılan açıklamaya göre, İstanbul trafiğine kesin çözüm olarak sunulan 'hava taksi' projesi için gerekli adımlar atılmaya başlandı. Kadıköy ve Üsküdar Kısıklı'da açılan ve bünyesinde yolcu bekleme salonları da dahi 'modern pistlere sahip' heliport alanları tamamlanırken, Sütlüce, Şişli ve Yenikapı pistleri için de kollar sıvandı. 2015 yılında hizmete alınması beklenen bu merkezlerle birlikte İSPARK, trafiğin yoğun olduğu ana arterlerdeki ulaşım imkanına köklü bir çözüm sunmayı planlıyor. Konuyla ilgili bir açıklama yapan İSPARK Genel Müdürü Mehmet Çevik, çalışmaların İBB ile koordineli olarak yürütülmekte olduğunu belirterek, atılan adımlarla heliportların daha etkin kullanımını hedeflediklerini söyledi. 

Ulaşım süreleri dakikalara düşüyor
Bu zamana kadar hasta ve organ nakilleri ve turistik aktiviteler için kullanılan heliport pistleri, 2015 yılından itibaren 'hava taksi' hizmetinde kullanılacak. Yeni pistlerin devreye girmesiyle birlikte Kadıköy-Yenikapı arası 3 dakikaya, Üsküdar-Şişli arası 4 dakikaya ve Kadıköy-Sütlüce arası ise 6 dakikaya inmiş olacak.