Havalimanı otoparklarında yeni dönem

İspark, Havalimanlarına giriş bölgelerinde yolcu bekleyen araçların yarattığı tehlikeyi ve trafik yoğunluğunu önlemek amacıyla yeni bir uygulamaya başlıyor. Araçlar 5 dakikalık mesafedeki yeni otoparklara yönlendirilecek

Havalimanı otoparklarında yeni dönem

İSPARK İstanbul Sabiha Gökçen ve Atatürk Havalimanları'nda yaşanan trafik kaosunu engellemek için yeni bir uygulamaya başlıyor. Yeni dönemde havalimanlarının girişinde, otoparkların kenarında yolcu bekleyen araçların oluşturduğu tehlikeleri ve yolcu bırakan araçların yarattığı trafik yoğunluğunu önlemeyi hedefleyen İSPARK, ilk 1 saati ücretsiz olmak üzere bu araçları, havalimanlarından 5 dakika uzaklıktaki otoparka yönlendirecek.Bu otoparklara gelen yolcular ring hizmeti veren araçlarla havalimanına taşınacak. Sürücüler ise otoparklarda ilk 1 saat için ücret ödemeyecek. 

Havalimanlarında yeni otopark dönemi

ISPARK tarafından geliştirilen yeni uygulama ile birlikte ISPARK'ın yeni otoparklarına araç bırakan ya da yolcularını almak için bekleyen araçlara havalimanı-otopark arasında çalışmalar yürüten ring servisleri hizmet verecek. Böylece sürücüler de havalimanına giriş yapmak zorunda kalmayacak ve gelen yolcularını ring hizmeti ile otoparklara taşınan ring araçlarından toplayabilecek. Benzer şekilde ring araçları da otoparklarda bekleyen yolcuları havalimanına taşıma görevini üstlenecek.

1 saat ücretsiz otopark hizmeti

Projenin İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin katkısı ile hayata geçirildiğini ve hedeflerinin trafik akışına katkı sunmak olduğunu söyleyen ISPARK Genel Müdürü Nurettin Korkut: "Vatandaşların ayatını kolaylaştırmayı planıyoruz. Bu amaçla farklı uygulamaları hayata geçirdik. İki Havalimanı'nda bulunan otoparklarımızda sürücülerimizi 1 saat ücretsiz hizmet sunacağız. Buna ek olarak havalimanları ile otoparklar arasında yine ücretsiz ring seferleri düzenleyeceğiz..." ifadelerini kullandı. 

Yolculara otopark bünyesinde VIP Bekleme hizmeti

Ring araçlarını bekleyen yolcular ve sürücüler de, otopark bünyesindeki özel bir salonda bekleyecek. Bu bölge, ücretsiz internet ve hizmetlerin de yer aldığı VIP niteliğini taşıyacak. 

Saati 8 TL'ye hizmet veriyordu

İstanbul'un iki havalimanı Sabiha Gökçen ve Atatürk'e 5 dakikalık mesafede yer alan otoparklar 24 saat boyunca sürücülere hizmet vermeyi sürdürüyor. 3 bin 500 araç kapasiteli bu otoparklar, saati 8 TL ile fiyatlandırılıyordu. Bekkleme salonu bulunan otoparka giiriş ve çıkış yapan yolcular için ise 5 dakikada bir ring hizmeti gerçekleştiren servis araçları yer alıyor. Ödemeler ise İstanbulkart ve kredi kartı ile gerçekleştirilebiliyor.