Havayolları rekor kırdı

Devlet Hava Meydanları İşletmesi(DHMİ) Genel Müdürlüğü verilerine göre Haziran ayı içinde 16 milyon yolcuya hizmet verildi

Havayolları rekor kırdı

7 Temmuz 2014/Emlakwebtv
Devlet Hava Meydanları İşletmesi(DHMİ), Haziran 2014 yolcu hizmet verilerini açıkladı. DHMİ'ye göre Türkiye genelindeki tüm havalimanlarında hizmet verilen yolcu sayısı, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 8.2'lik artışla 16 milyona ulaştı.

DHMİ Genel Müdürlüğü, Haziran 2014 döneminde tüm havalimanlarında hizmet verilen yolcu sayısında, geçen yılın aynı dönemine göre iç hatlarda yüzde 7,8, dış hatlarda ise yüzde 8,7'lik bir artış yaşandığını açıkladı. İç hatlarda hizmet edilen yolcu sayısındaki toplam artış, 65 bin 308, dış hatlarda ise 61 bin 93'i buldu. Geçen yılın aynı dönemine göre hizmet verilen yolcu sayısındaki artış 126 bin 401 olarak açıklandı. 

Atatürk ve Antalya'da rekor
Haziran ayı içerisinde başta Atatürk ve Antalya Havalimanları olmak üzere tüm havalimanlarında rekor rakamlara ulaşıldı. Atatürk Havalimanında 27 Haziran günü 1326 uçak trafiği yaşanırken, Antalya,İzmir-Adnan Menderes, Muğla-Dalaman ve Milas-Bodrum Havalimanlarında iç hat yolcu artışı ortalama yüzde 40, dış hat yolcu artışı ise ortalama yüzde 22 olarak gerçekleşti.