Hawai'ye 100 milyon dolar ödedi

Facebook CEO'su Mark Zuckerberg Hawai'de bulunan Kauai adasının bir kısmını satın aldı. Zuckerberg'in satın aldığı arazi için 100 milyon dolar ödediği söyleniyor

Hawai'ye 100 milyon dolar ödedi

Facebook CEO'su Mark Zuckerberg Hawai'de bulunan Kauai adasının bir kısmını satın aldı. Zuckerberg'in satın aldığı arazi için 100 milyon dolar ödediği söyleniyor.

Forbes Dergisi açıkladı
Forbes Dergisi tarafından yapılan habere göre Zuckerberg, Hawai sınırları içerisinde yer alan Kauai adasının 2832 metrekarelik bölümüne 100 milyon dolar ödedi. Dünyanın sayılı zenginlerinin Hawai’den ada satın aldıkları bilinirken, Zuckerberg’in aldığı alanda bir plaj, eski bir şeker kamışı tarlası ve organik çiftlik bulunuyor.

Söz konusu satın almayı doğrulayan Telegraph'ın haberine göre de 30 yaşındaki Zuckerberg'in satın aldığı alan Hawai yasalarına göre halka kapatılamayacak. Facebook CEO’sununadanın bir kısmını satın almaya geçen yıl karar verdiği ifade ediliyor.

Hawai Nerede?
Amerika Birleşik Devletleri eyaletlerinden biri olan Havai,Büyük Okyanus't anakaradan 3.700 kilometre uzaklıkta, bir adalar grubu olarak dikkat çekiyor