Hayat Tepe örnek daire değil örnek kat bitirdi

Özak GYO’nun Bayrampaşa’da inşa ettiği Hayat Tepe projesinde 1+1, 2+1, 3+1, 4+1 dairelerin yer aldığı örnek kat görücüye çıktı

Hayat Tepe örnek daire değil örnek kat bitirdi

11 Nisan 2014 / Emlakwebtv
Özak GYO’nun Bayrampaşa’da inşa ettiği Hayat Tepe projesi 23 ve 24 katlı üç bloktan oluşan, üçgen mimariye sahip, 40 m2 ile 230 m2 arasında değişen 546 daireden oluşuyor. Projede 1+0’dan 4+1’e kadar değişen toplam 15 ayrı tipte daire bulunuyor. Toplam satılabilir alan ise 72.740 m2.

Hayat Tepe fiyat listesi
Alıcı profilinin çoğunluğu oturum amaçlı ailelerden oluşan Hayat Tepe projesine. yabancı yatırımcılar da ilgi göstermektedir. Yüzde 54’ü satılmış olan projenin Metre kare ortalama birim fiyatı 4.650 TL. 66 metrekare 1+1 dairelerin fiyatı ise 370 bin TL'den başlıyor.

1+0 daireler: 5.600 TL
1+1 daireler: 5.290 TL
2+1 daireler: 4.750 TL
3+1 daireler: 4.590 TL
4+1 daireler: 4.563 TL

Özak GYO Hayat Tepe nerede konumlanıyor?
Projeden Esenler metrosuna köprü bağlantısı yapılacak ve yürüyerek gidilebilecek. Projenin içinde Bauhaus, Metro Market, Carrefour ve Ora AVM bulunmaktadır ve yürüyerek birkaç adım mesafede yer alıyor. Aynı zamanda Forum İstanbul, İKEA gibi alışveriş merkezlerine 5 dakika mesafede konumlanıyor.

Hayat Tepe projesinin teknik özellikleri
1. Hayat Tepe projesi için Rüzgar Simülasyon raporu çıkarılmıştır. Tüm cephe doğramaları ve malzemeler bu simülasyona göre planlanmıştır. Daire hangi yöne bakarsa baksın aynı konfora sahiptir. Dış cephede mantolamanın yanı sıra alüminyum kompozit kaplama kullanılmıştır. Kompozit malzeme ithal Mitsubishi markadır.

2. Doğramalar ısı yalıtımlı Alüminyum doğramadır. Doğramaların ve camların ısı değerleri A enerji sınıfıdır. Doğrama yükseklikleri normal standartların üzerindedir.

3. Sadece konutların içinde değil tüm bina inşaatında malzeme kalitesine ön planda tutulmuştur.

4. İç ve dış camlar temperli camdır. Cam kırıldığında dağılmamaktadır.

5. İki tipte dekorasyon seçimi bulunmaktadır. Modern ve provence

6. Daire kapıları doğal ahşap kaplamalı, E2 sınıfı güvenlik sertifikasına sahip, İtalyan Dierre markadır. Kapı ve tavan yükseklikleri normal standartların üzerindedir.

7. Genel olarak iç kapılarda suni kaplama yapılır. Hayat Tepe dairelerinde iç kapılarda doğal ahşap kaplama kullanılmıştır.

8. Daire giriş hollerinde yer alan hareket sensörü sayesinde, her hangi bir hareket algılandığında ana güvenliğe alarm gönderilir.

9. Zeminlerde bu tip projelerde sırlı seramik kullanılırken, Hayat Tepe dairelerinde porselen seramik kullanılmıştır. Bu da 20 sene dayanıklı olması demektir.

10. Parkeler laminat değil 1. Sınıf lamine parkedir. Normalden kalın kaplaması sayesinde 7-8 kez sistre yapılabilir.

11. Bölme duvarlarda gaz beton kullanılmıştır

12. Tüm ahşap imalatlarda ahşap aksesuarları Hafele marka kullanılmıştır..

13. Mutfak tezgahları çimstone, Siemens ankastre ürünleri kullanılmış olup, mutfak dolapları Vanucci markadır. Evyeler Franke marka paslanmaz çeliktir.

14. Tüm vitrifiye ve banyo aksesuarları daha çok A sınıf projelerde tercih edilen Vitra markadır. Rezervuarlarda yine A sınıf projelerde tercih edilen Geberit markası kullanılmıştır.

15. Radyatörler, Radyal marka alüminyum panel radyatördür.

16. Klimalar Samsung markadır ve her salonda bulunmaktadır.

17. Kat bahçeleri muadil projelere kıyasla daha geniştir. Her dairenin kendine ait deposu bulunmaktadır.

18. Tüm dairelerde mutfaklarda gaz ve ısı dedektörleri ile sprink sistemi bulunmaktadır

19. Asansörler Mitsubishi markadır ve trafik hesaplarının üzerinde bir hıza göre seçilmiştir.

 

Proje Bilgisi: Hayat Tepe