Hayata Devam Türkiye projesi sürüyor

AKUT ve Aksigorta tarafından, başta deprem olmak üzere doğal afetler konusunda toplumu bilgilendirmek amacıyla tasarlanan "Hayata Devam Türkiye" projesinin 5. etkinliği, 28-30 Mayıs'ta gerçekleştirilecek

Hayata Devam Türkiye projesi sürüyor

26 Mayıs 2014/Emlakwebtv
İlk etkinliği 2010 yılında gerçekleştirilen ve Türk toplumunu başta deprem olmak üzere, sel ve yangın gibi doğal afetler okunusunda bilgilendirme amacı taşıyan "Hayata Devam Türkiye" projesinin son etabı, 28-29-30 Mayıs tarihleri arasında tamamlanacak. 

Geçtiğimiz 4 yıl içinde 52 il, 174 ilçede yaklaşık 4 milyon, sosyal medya üzerinden ise 1.4 milyon kişiye ulaşan Hayata Devam Türkiye Projesinin 5. etabı kapsamında Aksigorta’nın deprem tırı, Sabancı Müzesi’nin bahçesinde bulunacak. Sabancı Müzesi’nin ziyaretçilerine ve davet edilen İlköğretim öğrencilerine, üç gün boyunca, 3 boyutlu G Force deprem simülatöründe 1999 yılında yaşanan 7,4 büyüklüğünde Marmara depremi yaşatılarak  konunun önemine bir kez daha vurgu yapılacak. “Güvenli Oda” ve “Güvenli Olmayan Oda” olarak iki farklı bölümün bulunduğu Hayata Devam” tırında, eşyaları sabitlemek gibi alınabilecek basit önlemlerin önemine dikkat çekilecek.

Etkinliğe, Aksigorta Genel Müdürü Uğur Gülen ve AKUT Başkanı Nasuh Mahruki de katılacak.

 

Tarih:              29 Mayıs 2014, Perşembe
Saat:               10:30
Yer:                 Sabancı Müzesi, Emirgan