Hazır Ofis tercih edenlerin masrafları azalıyor

Hazır ofis sektörünün öncülerinden Plaza Cubes'un paylaştığı rakamlara göre hazır ofis tercih edenlerin masrafları aylık yüzde 45 oranında azalıyor

Hazır Ofis tercih edenlerin masrafları azalıyor

Hazır ofis sektörünün öncülerinden Plaza Cubes'un paylaştığı rakamlara göre hazır ofis tercih edenlerin masrafları aylık yüzde 45 oranında azalıyor. AVM'ye erişim, prestijli iş adresi gibi olanaklar dahil, 4 kişilik A sınıfı bir plaza ofis kiralamanın maliyeti 11 bin TL'den 6 bin TL'ye düşüyor. 

Dünyada giderek yayınlaşan hazır ofis sektörü dünyadaki toplam ofis arzının yüzde 12'sini oluşturuyor. 5 yıl içerisinde ise bu hacmin ikiye katlanacağı düşünülüyor. 

Hazır Ofis tercih edenlerin masrafları azalıyor

Aylık masrafı yüzde 45 düşürüyor

Plaza Cubes ortaklarından Süleyman Çoruh, ''Zincirlikuyu’da 100 metrekarelik 4-6 kişilik bir ofis tuttuğunuzda, ofis giderleriniz ayda ortalama 11 bin TL’ye varıyor. Kira, stopaj, aidat, faturalar, sekreter, office boy, temizlik malzemeleri, çay-kahve, sigorta maliyetleri gibi kalemlerin tümü için ayrı ayrı ödeme yapıyorsunuz. Plaza Cubes’ta ise, örneğin Metrocity İş Merkezi gibi bir lokasyonda aylık sabit 6 bin lira vererek bu hizmetlerin hepsine sorunsuz şekilde ulaşılabiliyorsunuz” diyor.

Hazır Ofis tercih edenlerin masrafları azalıyor

Masrafsız ofis kurulumu

Şirketlerde kurulum aşamasında hazır ofis sisteminin büyük avantaj sağladığını beliryen Çoruh, ofis mobilyalarından klimaya, telefon sisteminden yazıcı ve adınlatmaya 18 bin liraya varan yatırım ve harcamaların hazır ofisle sınıra indiğini söyledi. 

Zamandan tasarruf sağlıyor

Hazır ofislerde çalışmak şirketler için sadece para değil, zaman ve mekten de tasarruf edilmesini sağlıyor. Plaza Cubes'un tümü A sınıfı ofis kategorisinde değerlendirilirken, prestijli plazalardaki adresleri, ulaşım kolaylığı, AVM hizmetlerine erişim gibi avantajlarla bütüncül bir deneyim sunuyor. 

Plaza Cubes hazır ofis hizmetlerinde, mesai saatlerinde telefonların firma adı ile yanıtlanması, 7 gün 24 saat binaya erişim ve üst derecede güvenlik, asistanlık, kargo kurye takip kabul ve gönderim, teknolojik donanımlar, toplantı odaları, çay-kahve sunumu, ofis obilyaları, iklimlendirme, elektrik, temizlik ve aidat giderleri yer alıyor. 

Firma Bilgisi: plaza cubes