Hello Kitty ikinci vatan olarak Türkiye’yi seçti

20 milyon dolarlık yatırımla dünyada bir ilk olma özelliğiyle, Cirosu 7 milyar dolara yaklaşan, dünyanın en zengin moda ikonu Hello Kitty ikinci vatan olarak Türkiye’yi seçti

Hello Kitty ikinci vatan olarak Türkiye’yi seçti

30 Eylül 2013 / emlakwebtv
Lisans piyasasının en büyüklerinden japon firması sanrio’nun moda ve perakende sektörünü kasıp kavuran ikonu hello kitty, çok özel ayrıcalıklarla türk vatandaşı oldu. Peritozu firması, dünya’da ilk ve tek olan “hello kıtty world” mağaza ve cafe konseptini 20 milyon dolarlık yatırımla hayata geçirdi. Hiçbir ülkeye verilmeyen lisans haklarını da sahip olan peritozu firmasının “hello kitty world” projesi ABD’ye de konsept olarak ihrac edilecek. Evini londra’dan Türkiye’ye taşıyan hello kitty’nin de artık çifte vatandaşlığı var.

Tsuji: “İstanbul bu konsept için en iyi yer”
Açılış dolayısıyla Türkiye’ye gelen Sanrio Başkanı Kunihiko Tsuji; “Ben yüz tane ülke gezdim ama Türkiye ve özellikle İstanbul kadar sevdiğim bir yer yok. İstanbul bu konsept için en iyi yer. Peritozu Firmasına da sonsuz güvenim var. Bu konsepti Tokyo’ya da taşıma kararı aldık. Markamızı destekledikleri için Kaleli ailesine de buradan teşekkür etmek istiyorum. Peritozu’na çok güveniyoruz”

Daha sonra söz alan Sanrio Global Operasyon Direktörü STEFANO MASTROPIETRO ise duygularını şöyle açıkladı. Türkiye iyi bir Pazar ve yükselen bir değer. Bu ortaklığa çok güveniyor ve çok iyi şeyler yapacağımıza inanıyoruz. Çünkü “Hello Kitty World” dünyada tek ve eşi yok.

“Hello Kitty World” Türkiye’ye yayılıyor
İlk anlaşması ile tüm Türkiye genelinde “Hello Kitty World” mağaza ve cafe açma hakkına sahip olan Peritozu “Hello Kitty World”konseptini yeni aldığı franchise dağıtım hakkıyla tüm Türkiye ile buluşturacak. Bu konuyu açıklamak üzere söz alan Peritozu Ceo’su BESTE TEKELİOĞLU şunları söyledi. “Peritozu ailesi olarak,Ataşehir Hello Kitty World’u inşa ederken, dünya lisans devi Sanrio firması ile 2013 yılı başında “sahip olduğumuz hakların genişletilmesi” anlaşmasına imza attık.

Bu anlaşma doğrultusunda hedeflerimizi daha da büyüterek İstanbul’un en işlek caddelerinin başında gelen Bağdat Caddesi’nde de “Hello Kitty World” konseptini hayata geçirme kararı aldık. Böylelikle Suadiye Hello Kitty World’ü açarak sizlerle daha önce paylaştığımız 15 milyon dolarlık yatırım maliyetimizi 20 milyon dolara çıkarttık.

Tüm Türkiye genelinde 50m2 den 5000m2 ye kadar mağaza ve café açma hakkımıza ek olarak bu sözleşme ile franchise dağıtım haklarına da sahip olduk. Şunu da belirtmek isterim ki; Dünya’da bu haklara sahip olan tek firma Peritozu’dur. Anlaşma doğrultusunda aldığımız hakları sıralamam gerekirse.